Salon Tokio 2013 | Trzy koncepty Mitsubishi

Tokyo Motor Show coraz bliżej, więc kolejni producenci ujawniają swoje karty przed tym wydarzeniem. W stolicy Japonii Mitsubishi zaprezentuje trzy modele koncepcyjne, które mają wskazywać kierunek rozwoju firmy

Mitsubishi Pajero Sport | Test | Egzotyczny gatunek

Mitsubishi Concept GC-PHEV - pełnowymiarowy SUV ze stałym napędem na cztery koła. Samochód został wyposażony w hybrydowy system napędu plug-in EV (PHEV), składający się z trzylitrowej turbodoładowanej jednostki benzynowej V6 MIVEC, współpracującej z ośmiobiegową przekładnią automatyczną, oraz silnika elektrycznego i zestawu baterii.

Concept XR-PHEV - kompaktowy SUV nowej generacji. W pojeździe zastosowano układ PHEV z silnikiem umieszczonym z przodu i napędem na przednie koła. System obejmuje jednostkę benzynową MIVEC o pojemności 1,1 litra, wyposażoną w turbosprężarkę i bezpośredni wtrysk paliwa, lekki i bardzo wydajny silnik elektryczny oraz akumulator o wysokim napięciu. Baterie obu modeli można ładować ze zwykłego gniazdka elektrycznego.

Concept AR to kompaktowy minivan. Auto również wykorzystuje system hybrydowy z turbodoładowanym silnikiem benzynowym MIVEC o pojemności 1,1 litra, wyposażonym w bezpośredni wtrysk paliwa.

Oprócz trzech modeli koncepcyjnych, Mitsubishi wystawi na salonie w Tokio również nowy model eK Space - samochód segmentu mini o wysokim nadwoziu, który zadebiutuje w Japonii na początku przyszłego roku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA