Zdobądź bilety na film WYŚCIG

W tym tygodniu wchodzi do kin najnowszy film Rona Howarda pt. "Wyścig". Z tej okazji mamy dla Was  trzy podwójne zaproszenia na pokaz przedpremierowy tego wyjątkowego dla fanów motoryzacji obrazu

Zdobywca dwóch Oscarów, RON HOWARD (Piękny umysł , Frost/Nixon ) ponownie zwiera szeregi z dwukrotnie nominowanym do Nagrody Akademii scenarzystą, PETEREM MORGANEM (Frost/Nixon, Królowa ), w pełnym rozmachu filmie WYŚCIG , opowiadającym o zaciekłej rywalizacji o prymat w świecie wyścigów Formuły 1 ery lat siedemdziesiątych, pomiędzy utalentowanym angielskim playboyem, Jamesem Huntem (CHRIS HEMSWORTH; Avengers, Thor:Młot bogów ) i jego zdyscyplinowanym rywalem z Austrii, Niki Laudą (DANIEL BRÜHL; Bękarty wojny, Ultimatum Bourne'a ).

Rozgrywający się na tle ekscytującej, spektakularnej ery wyścigów samochodowych, WYŚCIG opowiada frapującą, bo autentyczną historię charyzmatycznego Hunta i genialnie precyzyjnego Laudy, legendarnej pary rywali Formuły 1. Zabierając widza w podróż przez meandry życia osobistego i potyczek w Grand Prix, film Howarda śledzi ich zmagania, często prowadzące do granic wytrzymałości fizycznej i psychicznej, gdzie nie ma drogi na skróty, a żaden błąd nie wchodzi w grę.

Dwóm aktorom partnerują w tym epickim dramacie akcji OLIVIA WILDE (Tron: Dziedzictwo ) jako Suzy Miller i ALEXANDRA MARIA LARA (Lektor, Control ) jako Marlene Lauda, odpowiednio, partnerki Jamesa i Nikiego, które patrzyły z przerażeniem, jak ich mężczyźni raz po raz ryzykują życiem za kierownicą bolidów.

Howard zaprosił do współpracy za kamerą śmietankę Hollywood - nagrodzonego Oscarem operatora, ANTHONY DOD MANTLE (Slumdog Millionaire, Ostatni król Szkocji ), scenografa MARKA DIGBY (Slumdog. Milioner z ulicy, 28 dni później ), nagrodzonych Oscarem montażystów DANA HANLEY'A i MIKE'A HILLA (Apollo 13, Piękny umysł ), kostiumografa JULIANA DAY (John Lennon. Chłopak znikąd, Połów szczęścia w Jemenie ) i zdobywcę Oscara, kompozytora HANSA ZIMMERA (Król lew, Mroczny rycerz powstaje, Sherlock Holmes, Incepcja ).

Nie było kobiety, która mogłaby im się oprzeć. Napędzani adrenaliną. Żyjący na wysokich obrotach. Dwaj najlepsi kierowcy Formuły 1 pokażą, ile trzeba mieć odwagi, żeby zasłużyć sobie na miano prawdziwej legendy. Przekonani, że śmierć zdarza się innym, przekroczą wszelkie granice. Prawdziwa, wciskająca w fotel historia Nikiego Laudy i Jamesa Hunta, to najbardziej oczekiwany film roku.

Przystojny playboy James Hunt (Chris Hemsworth - Avengers ) i błyskotliwy Niki Lauda (Daniel Brühl - Bękarty wojny ) to dwaj najwięksi rywale. W życiu osobistym i na torze spychają się poza granice wytrzymałości fizycznej i psychicznej. Silniejsza od strachu jest tylko żądza wygranej. Ich prawdziwą historię wyreżyserował dwukrotny zdobywca Oscara Ron Howard (Piękny umysł, Kod da Vinci ), a scenariusz wyszedł spod ręki nominowanego do Oscara Petera Morgana (Frost/Nixon, Królowa ).

DROGA DO MISTRZOSTW ŚWIATA

W roku 1975 austriacki kierowca wyścigowy, Niki Lauda, wywalczył tytuł mistrza Formuły 1 (częściej określanej, po prostu, jako F1) dla teamu Ferrari, tym samym kładąc kres siedmioletniej dominacji Forda. Wspinając się na sam szczyt klasyfikacji, Lauda przygotował podłoże do dramatycznych wydarzeń sezonu 1976, na których koncentruje się fabuła filmu WYŚCIG .

NIESAMOWITY SEZON 1976

Początkowo nic nie wskazywało na to, że sezon F1 w roku 1976 stanie się tłem do emocjonującej walki pomiędzy dwoma zaciekłymi rywalami. Broniący tytułu Niki Lauda z teamu Ferrari, wygrał pięć z pierwszych dziewięciu wyścigów sezonu, zdobywając główną nagrodę w Brazylii, Afryce Pd., Belgii, Monaco i Wielkiej Brytanii. Z kolei w Grand Prix Hiszpanii i USA, Lauda uplasował się na drugim miejscu, a w Szwecji zakończył wyścig jako trzeci.

W połowie sezonu (po ośmiu wyścigach), Lauda i Ferrari wypracowali  przewagę punktową pozornie nie do pokonania, gromadząc ponad dwa razy tyle punktów, co ich najbliższy rywal. Podczas gdy Lauda królował na torze, James Hunt - kierowca, który ostatecznie okazał się jego największym rywalem - przez większą część sezonu nie radził sobie najlepiej. W pierwszym roku z teamem McLaren nie ukończył czterech z sześciu wyścigów.

Zresztą, nawet zwycięstwom Hunta towarzyszyły kontrowersje. Chociaż wyprzedził Laudę na mecie czwartego wyścigu sezonu, Grand Prix Hiszpanii, został zdyskwalifikowany, gdyż sędziowie uznali, że jego Marlboro McLaren-Ford M23 jest za szeroki. McLaren zaprotestował, twierdząc iż było to wynikiem rozszerzenia się opon w czasie wyścigu i wygrał apelację, lecz Hunt odzyskał punkty dopiero po dwóch miesiącach sporów.

Zdobądź bilety na przedpremierowy pokaz filmu WYŚCIG

Aby otrzymać jedno podwójne zaproszenie na film, należy na adres redakcja@moto.pl przysłać odpowiedź na pytanie: O którym sezonie Formuły 1 opowiada film "WYŚCIG " ? Bilety otrzymają pierwsze trzy osoby, które przęślą poprawną odpowiedź.

UWAGA: Projekcja filmu odbędzie się 7 listopada (czwartek) o godzinie 20:00 w Cinema City Promenada w Warszawie przy ul. Ostrobramskiej 75C.

O soby, które otrzymają mailową informację o zdobyciu biletów mogą je odebrać w recepcji głównej AGORA S.A. (ul. Czerska 8/1 w Warszawie) w godzinach 8-18, podając swoje nazwisko.

Zwiastun filmu WYŚCIG

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.