Nowości Suzuki | Tokyo Motor Show

Podczas 43. wystawy Tokyo Motor Show Suzuki zaprezentuje najnowsze pojazdy koncepcyjne z zastosowaniem nowoczesnych technologii z dziedziny napędu na 4 koła oraz silników hybrydowych i elektrycznych

Keijidosha, czyli japoński sposób na tanią motoryzację

Zgodnie z hasłem Suzuki "Małe samochody dla wielkiej przyszłości", pojazdy koncepcyjne prezentowane na japońskiej wystawie zwiastują modele, które będą spełniały oczekiwania klientów względem niedużych, miejskich samochodów. Ponadto, Suzuki pokaże także najnowsze koncepcyjne modele jednośladów kierowane zarówno do miłośników zabawy na motocyklach, jak i do osób ceniących najnowsze rozwiązania z dziedziny napędu elektrycznego.

Crosshiker - lekkie nadwozie w trosce o środowisko Kompaktowy crossover Crosshiker łączy nowoczesną stylistykę z niską masą i znakomitym układem napędowym. Jest rozwinięciem koncepcyjnego modelu o lekkim nadwoziu Regina/G70, który był prezentowany na tokijskiej wystawie w 2011 roku. Crosshiker ma rozmiary samochodu kompaktowego, ważąc zaledwie 810 kg. Wyposażony w litrowy, 3-cylindrowy silnik, model ten oferuje optymalny kompromis pomiędzy osiągami a ochroną środowiska. Pozostając przy proekologicznych założeniach modelu Regina, najnowszy koncepcyjny crossover ma ekscytującą stylistykę, która spodoba się dorosłym chcącym zachować w sobie młodzieńcze nastawienie.

X-LANDER - hybrydowy samochód do miasta i jazdy w terenie X-LANDER to samochód hybrydowy z napędem na 4 koła. Idealnie sprawdzi się zarówno w mieście, jak i podczas pokonywania trudnego terenu. Stworzony w oparciu o model Jimny, X-LANDER został wyposażony w silnik o pojemności 1,3 litra i nowo zaprojektowaną, manualną skrzynię biegów. Połączenie napędu hybrydowego z systemem 4WD pozwala zarówno obniżyć negatywny wpływ transportu na środowisko, jak i osiągnąć znakomite właściwości terenowe.

Sprawdź ceny używanych Suzuki

HUSTLER - hybrydowy crossover Model HUSTLER to nowy rodzaj samochodu typu crossover o małych rozmiarach, który jest idealnym kompanem aktywnego stylu życia. Jego stylistyka i detale charakterystyczne dla modeli typu SUV podkreślają wysoką funkcjonalność i przestronność. Wersja HUSTLER Coupe ma atrakcyjną, bardziej sportową sylwetkę.

Recursion - nowy motocykl o pojemności 600 cm3 Koncepcyjny Recursion to wizja kompaktowego motocykla. Jego stylistyka odzwierciedla miłość do motocykli, zachowując równowagę między osiągami typowymi dla motocykli o dużych pojemnościach silnika z łatwością jeżdżenia i niskim spalaniem motocykli o średnich pojemnościach. Wyposażony jest w nowy, chłodzony cieczą, 2-cylindrowy silnik o pojemności 588 cm3 z turbo.

EXTRIGGER - dla fanów dobrej zabawy Model EXTRIGGER to nieduży, elektryczny motocykl stworzony z myślą doskonałej zabawie. Jazda na nim jest łatwa i zapewnia świetne wrażenia. Został wyposażony w silnik elektryczny stosowany w skuterze e-Let's i mimo że jest małych rozmiarów posiada elementy typowe dla większych motocykli, jak m.in. aluminiowa rama, odwrócony przedni widelec oraz przedni i tylny hamulec tarczowy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.