Salon Tokio 2013 | Porsche Panamera Turbo S

Kilka miesięcy temu Porsche rozpoczęło proces odświeżania kolejnych wersji modelu Panamera. Okres zmian wieńczy wprowadzenie najmocniejszej Panamery z dopiskiem Turbo S

Porsche 911 Turbo | Jak rodziła się legenda

Jest ona teraz o 20 KM mocniejsza, przez co kierowca ma do dyspozycji 570 KM, generowanych przez silnik o pojemności 4.8 litra i układ twin-turbo. Zwiększenie mocy było możliwe dzięki zmianom w konstrukcji turbosprężarek, w których zwiększono pojemność i poprawiono przepływ doładowywanego powietrza. Panamera Turbo S rozpędza się teraz od 0 do 100 km/h w 3.6 sekundy, a maksymalnie można się rozpędzić do 309 km/h.

Zmiany w nadwoziu są niemal identyczne jak w innych wersjach po faceliftingu. Model Turbo S odróżniają większe wloty powietrza w przednim zderzaku i przeprojektowane światła LED. Z tyłu pojawiło się większe tylne okno, wysuwany spoiler w kolorze nadwozia i przeprojektowany zderzak.

Zobacz ceny nowego Porsche Panamera

Jedną z najważniejszych zmian w przypadku Turbo S jest jest pojawienie się w palecie przedłużonej wersji Executive. 150 mm dłuższa płyta podłogowa gwarantuje pasażerom na tylnej kanapie więcej miejsca na nogi. Samochód zostanie oficjalnie zaprezentowany na zbliżającym się Tokyo Motor Show.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.