Kolorowe żarówki, za które nie stracisz dowodu

Na rynku gadżetów motoryzacyjnych pojawiły się nowe kolorowe żarówki, dostępne w czterech kolorach: niebieskim, zielonym, żółtym i fioletowym. Niby żadna nowość, ale te żarówki posiadają niezbędną homologację i zapewniają lepszą widoczność

Ekolodzy go znienawidzą | Tuning po rosyjsku

Philips ColorVision to pierwsza seria kolorowych żarówek, spełniających wszystkie wymagania dotyczące oświetlenia samochodowego i posiadających homologację ECE R37 dopuszczającą do użytku drogowego w Europie. Dla potwierdzenia producent w każdym opakowaniu żarówek umieszcza certyfikat potwierdzający dopuszczenie ich do użytku, który można pokazać w przypadku kontroli drogowej.

Dzięki specjalnej powłoce optycznej żarówki ColorVision dają efekt kolorowego światła w reflektorze. Efekt ten został uzyskany poprzez odbicie światła w reflektorze samochodu. Po włączeniu, światła świecą na niebiesko, zielono, żółto lub fioletowo, w zależności od wybranej żarówki, ale strumień światła oświetlający drogę przed samochodem pozostaje biały.

Żarówki ColorVision osiągają najlepszy efekt kolorystyczny w reflektorach tradycyjnych (refleksyjnych). Nie są polecane do reflektorów soczewkowych (projekcyjnych). Nie są też tanie. Najpopularniejsze typy H4 i H7 kosztują odpowiednio ok. 159 zł i 199 zł (cena za komplet dwóch żarówek).

Kolorowe żarówki | Wideo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.