Najjaśniejsze żarówki i lampy ksenonowe na rynku - OSRAM Night Breaker Unlimited

W październiku na polskim rynku pojawiły się nowe żarówki samochodowe i lampy ksenonowe - OSRAM Night Breaker Unlimited. To udoskonalona wersja znanej i cenionej rodziny Night Breaker Plus, która powstała z myślą o kierowcach ceniących bezpieczeństwo i wysoką jakość światła

Żarówki halogenowe Night Breaker Unlimited

Nowe żarówki zapewniają dłuższy zasięg reflektora, w przypadku H7 nawet o 40 m i o 35 m w przypadku pozostałych typów. Oznacza to, że podczas jazdy z prędkością 90 km/h kierowca samochodu wyposażonego w żarówki Night Breaker Unlimited może zauważyć przeszkodę nawet o 1,5 sekundy wcześniej, niż jadący autem ze standardowymi żarówkami. Night Breaker Unlimited dostarczają także aż do 110% więcej światła na drodze niż produkty standardowe. Jest to szczególnie widoczne w kluczowym dla bezpieczeństwa przedziale od 75 do 100 metrów przed samochodem. Poza tym nowe żarówki zapewniają aż o 20% bielsze światło od standardowych. Udało się to uzyskać dzięki zastosowaniu specjalnego filtra - częściowo pokrytej kobaltem bańce. Ta powłoka sprawia także, że efekt olśnienia odbitym światłem jest znacznie mniej odczuwalny. Białe światło ulepszonych żarówek OSRAM (4000 K) zwiększa komfort jazdy dzięki redukcji zmęczenia wzroku i jednocześnie sprawia, że dobrze widoczne są pasy na jezdni, znaki drogowe czy idący poboczem ludzie.

Także w wersji ksenonowej - Xenarc Night Breaker Unlimited

Podobnie jak żarówki halogenowe rodziny Night Breaker, także lampy wyładowcze Xenarc mają większy zasięg (nawet o 20 m) i generują więcej światła (do 70%) w kluczowych punktach na drodze, a tym samym zapewniają kierowcom jeszcze większe bezpieczeństwo i komfort niż standardowe produkty. Oznacza to także, że są to najjaśniejsze "ksenony" na świecie. Dodatkową zaletą lamp Xenarc Night Breaker Unlimited jest ich barwa światła, teraz jeszcze bardziej zbliżona do dziennej. Specjalna konstrukcja jarznika pozwoliła na uzyskanie temperatury barwowej 4350 K. Dzięki takiej barwie światło jest mniej męczące dla oczu, a pasy na jezdni, ludzie idący poboczem, znaki i inne przedmioty są lepiej widoczne. Bańka lampy nie jest pokryta żadnym dodatkowym filtrem, który mógłby ograniczać ilość wytwarzanego światła. Dla zwolenników światła o bardziej niebieskim odcieniu w ofercie OSRAM pozostały lampy Xenarc Cool Blue Intense, których temperatura barwowa wynosi 5000 K.

Gdzie to kupić?

Nowości są dostępne w punktach prowadzących sprzedaż produktów samochodowych OSRAM. W przypadku żarówek można je dostać w typach H1, H3, H4, H7, HB3, HB4 oraz HB11 w klasycznym opakowaniu kartonowym, w opakowaniu typu blister oraz jako duo box z tworzywa sztucznego. Lampy Xenarc Night Breaker Unlimited są dostępne w dwóch typach - D1S i D2S. Należy pamiętać, że aby zachować identyczną barwę światła obu lamp w pojeździe, reflektorowe źródła światła zawsze powinno wymieniać się parami.

Więcej informacji o nowych produktach OSRAM Night Breaker Unlimited oraz przydatne porady dotyczące oświetlenia samochodowego można znaleźć na stronie  www.35m.pl .