Lamborghini Veneno Roadster | Dziewięć

Lamborghini zbuduje w przyszłym roku dziewięć egzemplarzy Veneno Roadster. Każdy z nich kosztować będzie nieco ponad trzy miliony euro

50 lat Lamborghini - kompletna historia firmy

Włoska firma znana jest z tego, że spełnia indywidualne zachcianki klientów. Po prezentacji na salonie w Genewie w 2013 roku modelu  Veneno zbudowanego z okazji 50-lecia firmy pojawiło się sporo zleceń na skrojone pod właściciela modele. Veneno wyprodukowane zostało tyko trzy egzemplarze, które rozeszły się na pniu. Interes na tym był spory, więc Włosi chcą powtórzyć swój szybki zarobek. W przyszłym roku wybudują dziewięć egzemplarzy modelu  Veneno Roadster. Cena za sztukę - 3,3 mln euro. Oczywiście bez podatku. To tanio, bo Veneno w wersji zamkniętej kosztował 3,6 mln euro.

Auto napędzane będzie tym samym silnikiem - 750 KM, 6,5 litra pojemności, 12 cylindrów. Przyspieszenie od 0-100 km/h zajmie jedynie 2,9 sekundy. V-max - 355 km/h. Roadster waży 1490 kg. Polakierowana w kolorze Rosso Veneno karoseria powstanie z karbonu. Ten materiał również dominować będzie we wnętrzu auta.

Co ciekawe, dla tego Lamborghini nie przewidziano dachu. Podczas deszczu należy szybko jeździć, lub zostawić auto w garażu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.