Ruszyła produkcja Audi A3 Cabriolet

18 października Audi rozpoczęło produkcję kolejnej, tym razem otwartej wersji nowego A3. Kabriolet, tak jak A3 Limousine, będzie powstawać w całości na Węgrzech

Dowiedz się więcej o nowym Audi A3 Cabriolet

Wartym przypomnienia jest fakt, że w latach 2007 - 2013, Audi Hungaria, we współpracy z zakładami w Ingolstadt, wyprodukowało łącznie blisko 63 tys. egzemplarzy poprzedniej wersji Audi A3 Cabriolet. Węgierska fabryka jest również miejscem produkcji Audi TT Coupé i TT Roadster. W budynki i urządzenia produkcyjne, koncern zainwestował łącznie ponad 900 mln euro.

"Podjęcie produkcji nowego Audi A3 Cabriolet, to kolejny krok mający na celu zwiększenie mocy produkcyjnych zakładów w Gy r tak, by produkować tu rocznie 125 tysięcy pojazdów. Nasze zakłady na Węgrzech od lat dostarczają samochody najwyższej jakości, a tutejsza załoga to elastyczni pracownicy z dużą, fachową wiedzą." - podkreślił dr Frank Dreves, członek zarządu Audi AG ds. produkcji.

Audi A3 Cabriolet na europejskim rynku pojawi się wiosną, ale już dziś, w Niemczech i na kilku innych europejskich rynkach, rozpoczyna się przedsprzedaż.

Audi A3 Cabriolet - Wideo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.