Hybrydowe Range Rovery dotar造 do Mumbaju

Po pokonaniu niemal 17 tys. km hybrydowe Range Rovery dotar造 do Mumbaju. Jakie przygody czeka造 ich po drodze?

Land Rover lubi wyzwania i dalekie wyprawy. Przed nowym Range Roverem i Range Roverem Sport napędzanymi nowym układem hybrydowym postawiono nie lada wyzwanie. Zanim klienci mogli złożyć zamówienie, samochody wysłano na ostateczny sprawdzian. Z rodzinnego Solihull trzy auta wyruszyły do Mumbaju, gdzie mieści się siedziba TATA Motors, właściciela brytyjskiej firmy.

Wyprawa została nazwana Silk Trail, gdyż prowadziła w większości Jedwabnym Szlakiem uczęszczanym już ok 2 500 lat temu. Europejski odcinek prowadzący przez Anglię, Francję, Belgię, Niemcy, Polskę i Ukrainę przebiegł na tyle szybko, że fotograf nawet nie zdążył zrobić choćby kilku zdjęć. Zresztą o wiele ciekawiej przedstawiała się dalsza część wyprawy prowadząca przez Rosję, Kazachstan, Uzbekistan, Kirgistan, Chiny (w tym Tybet), Nepal do Indii. Łącznie 16 853 km przez 13 krajów, pokonywanych w temperaturach od -10 do 43 st. C, od poziomu morza do przełęczy na wysokości (w najwyżej położonym punkcie) 5 379 m n.p.m., po drogach, bezdrożach, przez rzeki i krowie pastwiska. Cała wyprawa trwała 53 dni.

Ciekawostki dotyczące wyprawy:

- wyprawa prowadziła przez drogę Xinjiang-Tibet, po raz pierwszy pokonaną przez samochody na obcych (nie chińskich) rejestracjach podczas SilkTrail 2013,

- średnie zużycie paliwa hybrydowych Range'ów wyniosło 6,5 l/100 km,

- w trzech Range Roverach uszkodzeniu uległo 15 opon, średnio 5 na jeden samoch鏚,

- uszkodzeniu uległy także cztery szyby przednie, głównie z powodu kamieni wyrzucanych spod kół innych pojazdów.

Wyprawy organizowane przez Land Rovera mają długą tradycję. Pierwszy Range Rover także brał udział w wyprawie mającej dowieść jego dzielności terenowej. W 1972 roku, dwa lata po debiucie dwa Range Rovery przemierzyły obie Ameryki w ramach British Trans-Americas Expedition. Oficjalnym celem wyprawy Silk Trail 2013 było dostrojenie silników i skrzyń biegów do radzenia sobie w najtrudniejszych warunkach w jakich przyjdzie im pracować.

Sprawdź ceny nowych Land Roverów i Range Roverów

Zapraszamy do galerii zdjęć z wyprawy - chronologicznie od końca (Mumbaj) do początku (Solihull). Więcej informacji na temat samochodów znajdziecie w linku poniżej.

Hybrydy dwie - Range Rover i Range Rover Sport

Wi璚ej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.