Ferrari FF w wersji specjalnej

Wyciekły zdjęcia szkiców patentowych nowego, zagadkowego Ferrari, który ma powstać na bazie modelu FF. Wszystko wygląda na to, że będzie to samochód zbudowany na zamówienie dla wyjątkowego klienta

Złap mnie, jeśli potrafisz | Tuningowy Mount Everest

Ferrari samo w sobie jest indywidualnym autem. Są jednak  klienci, którym taka ekskluzywność nie wystarcza. Specjalnie dla nich w Maranello powstał przed kilku laty dział zajmujący się wyjątkowymi prośbami. Powstają w nim unikaty budowane zgodnie z życzeniem klienta. Zamówienia pochodzą od gwiazd i kolekcjonerów. Niedawno jednym z nich był Eric Clapton, który poprosił o przebudowanie modelu 458 na styl klasyka 512 BB.

To co widać na rysunkach jest modelem coupe, które ma powstać na bazie czteromiejscowego Ferrari FF. Zmodyfikowany jest w nim tył nadwozia, tam gdzie normalnie są fotele i pojemny bagażnik ma znaleźć się ścięta linia dachu, jak w coupe. Tył karoserii przypomina styl 599 czy F12. Maska ma nieco zmienione kontury, na boku karoserii pojawiły się dodatkowe wloty powietrza, tył karoserii wygląda niezmieniony względem oryginału. Nie wiadomo czy samochód będzie miał inne techniczne przeróbki.

Póki co zleceniodawca pozostaje nieznany.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.