Mercedes wskrzesił legendę

Mercedes oraz producent zegarków - IWC Schaffhausen odtworzyli wielką historię rekordu prędkości, który w 1934 roku pobił Mercedes-Benz W25

Najdroższy Mercedes na świecie

Prawie 80 lat temu, wyścigowy zespół Mercedesa wybrał się w szwajcarską przełęcz Klausen, aby pobić rekord trasy organizowanego tam wyścigu górskiego. Za kierownicą srebrnej strzały - Mercedesa W25 usiadł wtedy Rudolf Caracciola, który z czasem 15:22.20 ustanowił niepobity dotąd wynik.

Wyścig Klausen , znany również jako "Hill Climb Grand Prix of Switzerland" to prawdziwy klasyk wśród górskich podjazdów. Najlepsi na świecie kierowcy wyścigowi spotkali się w środkowej Szwajcarii w latach 1922 - 1934. Na 21,5-kilometrowej żwirowej drodze, który doprowadzał do szczytu Klausen, kierowcy musieli pokonać 136 zakrętów. Widzowie z całego świata odwiedzali to miejsce, aby być świadkami tego wyjątkowego spektaklu. Każdy kierowca, który podbił rekord tej mrożącej krew w żyłach trasy, zaliczał się do grona największych kierowców wyścigowych epoki.

Zobacz ceny używanych Mercedesów

W tegorocznej edycji wyścigu, za kierownicą Mercedesa W25 usiadł bardzo doświadczony kierowca i od lat związany z marką Mercedes - Roland Asch. W25, który przez lata był rozwijany, w swojej ostatecznej fazie posiadał silnik o pojemności 4740 cm3 i mocy 494 KM. Dla uczczenia wielkiego powrotu Mercedesa na szwajcarską trasę, partner zespołu - IWC Shaffhausen przygotował specjalny model zegarka inspirowany elementami W25. W ten sposób blask srebrnych strzał znowu przypomniał o epokowych wynikach tych wyjątkowych konstrukcji.

Mercedes wskrzesił legendę - WIDEO

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.