Cadillac Escalade - GM jest niereformowalny

Cadillac pokazał nowy - dla siebie - model. Escalade to nadal Chevrolet Tahoe z lepszym wyposażeniem. Tym razem różni je jeszcze coś

Nowy Suburban | Dinozaury wciąż żywe

Jednym z powodów upadku GM była sprzedaż spadająca w szybkim tempie. Z tego powodu z rynku zniknął Oldsmobile, Pontiac i Saturn. Buick był blisko przepaści, ale mocna pozycja w Chinach jest gwarantem jego egzystencji. Jednym z powodów malejącego zainteresowania było zbytnie podobieństwo modeli oferowanych pod różnymi markami.

Jak widać po zaprezentowanym Cadillacu Escalade GM niczego się nie nauczył. Koszty nadal są ważniejsze od zdrowego rozsądku. Podczas gdy niemiecka konkurencja ma już w ofercie po kilkanaście unikalnych modeli, Cadillac nadal chce z nią konkurować oferując lepiej wyposażone Chevrolety.

Pod względem konstrukcji Escalade i dłuższy Escalade ESV to w rzeczywistości odpowiedniki Chevroletów Tahoe i Suburban oraz GMC Yukon i Yukon XL. Wyraźną różnicę widać teraz nie tylko z przodu, ale też w zaprojektowanym od nowa wnętrzu. Escalade otrzymał w końcu własną deskę rozdzielczą. W Cadillacu będzie oferowany tylko jeden silnik - 6.2 V8 o mocy 420 lub 460 KM. Sześciobiegowy automat może przekazywać napęd tylko na tylne lub wszystkie cztery koła. Sprzedaż w USA rozpocznie się na wiosnę 2014 roku.

Zobacz ile kosztują używane Escalade w Polsce

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.