Salon Los Angeles 2013 | Porsche 911 Turbo Cabrio

Porsche ujawniło pierwsze zdjęcia i informację o modelu Porsche 911 Turbo i Turbo S Cabrio. Oficjalnie nowy model będzie można zobaczyć na targach motoryzacyjnych w Los Angeles.

Porsche 911 Turbo | Jak rodziła się legenda

Największą zmianą względem już dostępnej wersji Coupe jest oczywiście składany dach. Inżynierowie Porsche dołożyli wszelkich starań aby składany dach był tylko i wyłącznie zaletą i nie wpływał negatywnie na osiągi względem Coupe. Ma w tym pomóc zupełnie nowa rama dachu wykonana ze stopów magnezu. Dach można składać i rozkładać w trakcie jazdy do 48 km/h a pełna procedura potrwa tylko 13 sekund.

Pod tylną klapą pojawił się ten sam co w wersij Coupe sześciocylindrowy, turbodoładowany boxer o pojemności 3.8-litra, który generuje 520 KM. Mocniejsza wersja Turbo S dysponuje mocą o 40 KM większą (560 KM). Dzięki temu sprint do setki zajmuje mu o 0.2 sekundy mniej i skutkuje pojawieniem się wskazówki przy liczbie 100 w zaledwie 3.1 sekundy. Oznacza to także, że po raz pierwszy wersja z otwieranym dachem nie jest wolniejsza od tradycyjnej wersji nadwoziowej. Wiatr we włosach będzie można poczuć przy prędkości maksymalnej wynoszącej 314 km/h. Bardziej bulwarowa wersja 911 Turbo powinna pojawić się w salonach na początku przyszłego roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.