Corvette Stingray na Nurburgringu

Nurburgring to chyba najbardziej znany tor wyścigowy. Wszyscy testują tu samochody i chcą uzyskać jak najlepszy czas okrążenia Północnej Pętli. Właśnie w tym miejscu Chevrolet przeprowadza testy europejskiej wersji Corvette Stingray

60 lat Chevroleta Corvette

"Nürburgring to bardzo wymagający tor, dlatego doskonale spełnia nasze wymagania w zakresie dostrojenia układu jezdnego europejskiej wersji modelu Corvette Stingray", powiedział Jim Mero, inżynier ds. dynamiki pojazdów z General Motors. "Przykładamy szczególną uwagę do ustawień zawieszania i układu kierowniczego, ponieważ europejskie drogi różnią się od tych w Stanach Zjednoczonych. To samo dotyczy nawyków kierowców na obu kontynentach".

Eksperci ds. technicznych Chevroleta prowadzą obecnie gruntowne testy dwóch egzemplarzy tego modelu na europejskich drogach w zróżnicowanych warunkach eksploatacji. Procedury testowe są częścią opracowanego przez GM programu kontroli jakości, który przechodzą wszystkie nowe modele Chevroleta przed wejściem do sprzedaży w Europie.

Sprzedaż Corvette Stingray na wybranych rynkach Europy ma się rozpocząć za kilka miesięcy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA