Skoda Rapid Spaceback | Ceny

Skoda ujawniła pełen cennik nowego Rapida Spaceback. Nie ma zaskoczenia, ceny zaczynają się od 48 500 zł nie uwzględniając promocji

Skoda lubi wypełniać luki pomiędzy segmentami. Tak jest i tym razem. Rapid Spaceback plasuje się gdzieś pomiędzy segmentem B i C, a pod względem nadwozia pomiędzy typowym hatchbackiem i kombi. Rapid Spacebach nie jest nastawiony na maksymalizację przestrzeni, bagażnik mieści 415 litrów. To 90 litrów mniej, niż zmieści Fabia Combi i o 135 l. mniej od Rapida liftback. Ale jak na hatchbacka to sporo.

Skoda Rapid - test | Nie szkoda że to Rapid

Z cennikiem Skody jest trochę, jak u Citroena. Rapid Spaceback ma ustalone dość wysokie ceny, ale Skoda od razu daje 4 700 zł upustu. Uwzględniając go najtańsza wersja kosztuje 43 800 zł. Kto nie załapie się na promocję będzie musiał zapłacić co najmniej 48 500 zł. Za tę kwotę klient otrzyma auto napędzane silnikiem 1.2 MPI o mocy 75 KM. Jego dostępność to dobra wiadomość dla kierowców planujących zamontować instalację LPG.

Dostępnych jest sześć silników, w tym cztery benzynowe i dwa wysokoprężne. Skrzynia DSG jest opcjonalna w słabszym Dieslu, a w najmocniejszej wersji benzynowej oferowana jest w standardzie.

Rapid Spaceback oferowany jest w trzech wersjach wyposażenia: Active, Ambition i Elegance. Już w podstawie na pokładzie są wszystkie systemy bezpieczeństwa (ESP z ABS, MSR, ASR, EDS i HBA), poduszki powietrzne czołowe i boczne, czy kurtyny powietrzne. Za dopłatą można dostać ESP Plus (dodatkowo z HHC i TPM). Poza tym Active jest bardzo uboga. Jeśli chcemy mieć m.in. ręczną klimatyzację, el. sterowane lusterka boczne, komputer pokładowy, podłokietnik, przednie światła przeciwmgłowe, czt radio (Blues) z CD/MP3 trzeba wydać dodatkowe 5 200 zł na wersję Ambition. Wersja Elegance (dodatkowe 4 800 zł) oferuje ponadto m.in. tempomat, fotel pasażera regulowany na wysokość, siatkę bagażnika, głośniki z tyłu, radio (Swing), skórzaną kierownicę, czy 15-calowe koła ze stopów lekkich.

W modelu Rapid Spaceback pojawiają się także nowe opcje. Na uwagę zasługuje przede wszystkim dach panoramiczny oraz pakiety stylistyczne, zawierające m.in. przedłużoną szybę pokrywy bagażnika, przyciemnione tylne światła czy czarne lusterka zewnętrzne i spoiler.

Ceny Rapida Spaceback w wersjach Active i Ambition są identyczne z Rapidem liftback, natomiast Spaceback Elegance jest 350 zł tańszy od liftbacka.

Skoda Rapid Spaceback - cennikSkoda Rapid Spaceback - cennik fot. Skoda fot. Skoda

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.