Salon Frankfurt 2013 | Suzuki iV-4: następca Grand Vitary?

Główną atrakcją stoiska Suzuki na 65. salonie samochodowym we Frankfurcie jest model o tajemniczym oznaczeniu iV-4, który zapowiada kompaktowego SUV-a marki. Czy tak będzie wyglądać nowa Grand Vitara?

Suzuki Vitara 3d 2.4 - test

Najmocniejsze strony Suzuki to małe auta do miasta i samochody z napędem 4x4, które dzielnie spisują się w terenie. Japoński producent z Hamamatsu nie może jednak stać w miejscu - obecna generacja Grand Vitary jest na rynku od 2005 roku. Konkurencja nie śpi, więc potrzebne są nowe modele.

Po nowym SX4, który niebawem trafi do salonów, Suzuki pracuje nad nową generacją kompaktowego SUV-a. Model produkcyjny stworzony w oparciu o koncepcyjny iV-4 ma spełniać współczesne oczekiwania. Auto ma mieć niską masę własną i zużywać niewygórowane ilości paliwa.

Sprawdź ile kosztuje używane Suzuki Grand Vitara

Haczykiem na klientów ma być także atrakcyjny design nadwozia. Suzuki iV-4 ma 4 215 mm długości, 1 850 mm szerokości i 1 665 mm wysokości. Rozstaw osi pojazdu wynosi 2 500 mm. Samochód będzie wyposażony w najnowszą generację napędu ALLGRIP (4WD).

Rozpoczęcie produkcji seryjnej nowego SUV-a planowane jest na 2015 rok. Auto będzie wytwarzane w węgierskiej fabryce Magyar Suzuki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.