Salon Frankfurt 2013 | Honda Civic Type R

Na dzisiejszej konferencji prasowej podczas Frankfurt Motor Show, Manabu Nishimae, prezydent Honda Motor Europe ujawnił pierwsze szczegóły na temat oczekiwanego następcy Hondy Civic Type R

To co najważniejsze to oczywiście silnik, który ma się znaleźć pod maską nadchodzącego japońskiego hot-hatcha. Będzie to 2-litrowa jednostka z bezpośrednim wtryskiem paliwa i turbodoładowaniem generująca moc co najmniej 280 KM.

Honda potwierdziła swoje ambicje aby  Civic Type R, stał się najszybszym przednionapędowym samochodem na północnej pętli Nurburgringu. Do debiutu auta pozostało jeszcze około dwóch lat, ale mimo tego, że Civic Type R pojawi się w salonch dopiero w 2015 roku, już przechodzi pierwsze testy.

"Ostatnio spędziliśmy tydzień na Nurburgringu, gdzie przeprowadzamy dogłębne testy i nasz cel, wydaje się być realny bo czas już zbliża się do rekordu okrążenia" - powiedział Manabu Nishimae.

Na filmie możemy zobaczyć jeszcze zakamuflowaną Hondę Cibic Type R, której możliwości na Nurburgring testuje  Gabriele Tarquini - kierowca zespołu Hondy w WTCC.

Honda Civic Type R na Nurburgringu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.