Salon Frankfurt 2013 | Lamborghini Gallardo LP 570-4 Squadra Corse

Lamborghini nie byłoby sobą, gdyby nie przygotowało czegoś specjalnego na prestiżowy salon samochodowy. W tym roku we Frankfurcie nad Menem Włosi po raz pierwszy prezentują najbardziej sportowy model Gallardo

Kamienie milowe Lamborghini

LP 570-4 Squadra Corse, bo tak nazywa się ekstremalne Gallardo z homologacją drogową, bazuje na wyścigowym Gallardo Super Trofeo, startującym w serii Lamborghini Blancpain Super Trofeo. Nazwa Squadra Corse odnosi się do ustanowionego niedawno działu Automobil Lamborghini, odpowiedzialnego za wszystkie aktywności marki w sporcie motorowym.

Samochód napędzany jest tym samym 570-konnym silnikiem V10, co wyścigowe odpowiednik. Wprost z Gallardo Super Trofeo przejęto również tylne skrzydło i zdejmowaną maskę. Lekka konstrukcja pojazdu oparta jest na aluminium i włóknie węglowym. Squarda Corse waży 1 340 kg, o 70 kg mniej niż standardowe Gallardo (2,35 kg/1 KM). Silnik sprzężono z 6-stopniową skrzynią biegów e-gear. Napęd przenoszony jest na 4 koła.

Osiągi są niesamowite. Sprint do pierwszej "setki" trwa tylko 3,4 s, a 200 km/h pojawia się na prędkościomierzu już po 10,4 s. Prędkość maksymalna wynosi 340 km/h. Do zatrzymania samochodu służą standardowe, karbonowo-ceramiczne hamulce.

Lamborghini Gallardo LP 570-4 Squadra Corse jest modelem limitowanym. Ceny zaczynają się od 191 tys. euro bez podatków.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.