Salon Frankfurt 2013 | Audi nanuk quattro concept

A to niespodzianka! W przededniu salonu we Frankfurcie Audi niespodziewanie zaprezentowało spektakularny koncept nanuk quattro o mocy aż 544 KM! Przeznaczeniem samochodu nie jest wyłącznie tor wyścigowy

Fabryczni tunerzy | Audi S/RS

Koncepcyjne Audi nanuk to crossover, który ma łączyć wysokie osiągi sportowego samochodu z użytecznością podczas normalnej, rekreacyjnej jazdy na co dzień. Samochód, dzięki napędowi quattro i pneumatycznemu zawieszeniu, ma równie dobrze spisywać się na torze, jak i na gorszej jakości drogach pokrytych śniegiem. Ma być po prostu uniwersalne. Ciekawy pomysł, szczególnie na 22-calowych kołach z niskoprofilowymi oponami.

Auto powstało we współpracy z włoskim studiem projektowym Italdesign Giugiaro. Wygląda pociągająco, szczególnie w żywym pomarańczowym kolorze. Koncept ma 4 541 mm długości, 1 990 mm szerokości i 1 337 mm wysokości, a jego rozstaw osi to 2 710 mm. Konstrukcja pojazdu opiera się na aluminium i kompozytach wzmacnianych włóknem węglowym.

Sercem dwumiejscowego samochodu jest potężna, podwójnie doładowana jednostka V10 TDI o pojemności 5 litrów. Silnik, współpracujący z 7-stopniową skrzynią S tronic, generuje 544 KM mocy i 1 000 Nm maksymalnego momentu obrotowego (już od 1 500 obrotów). W rezultacie pojazd, ważący 1 900 kg, przyspiesza do pierwszej "setki" w zaledwie 3,8 s. Prędkość maksymalna wynosi 305 km/h.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.