Salon Frankfurt 2013 | Premiery Mercedesa

Na Salon Samochodowy we Frankfurcie grupa Daimlera przygotowała sześć premier

Salon Frankfurt 2013 | Mercedes CLA 250 Sport i CLA 45 AMG Racing Series

Najmniejszym autem koncernu debiutującym podczas tegorocznych targów we Frankfurcie jest koncepcyjny Smart Fourjoy. To nic innego, jak zapowiedź nowej generacji ForFour, czteromiejscowego i zarazem czterodrzwiowego modelu "sprytnej" marki.

Kolejny pod względem wielkości jest Mercedes CLA w nowej wersji 250 Sport. Zdradzają go czerwone akcenty na zderzakach, emblemat Sport na przednich błotnikach oraz 18-calowe, czarne obręcze AMG. Za nimi kryją się polakierowane na czerwono zaciski hamulców. Ten sam kolor mają pasy bezpieczeństwa designo.

Równolegle debiutuje CLA 45 AMG Racing Series. Jego przeznaczeniem jest udział w przyciągających tłumy widzów zmaganiach aut z turbodoładowanymi silnikami o pojemności 2 litrów. Specyfikacja modelu może być dostosowana do różnych serii i ich regulaminów, podobnie jak moc silnika oraz rodzaj napędu (4x4 lub standardowy, przedni).

Kolejną nowością jest spokrewniony z CLA crossover GLA. Bazuje na tej samej platformie, ale oferuje nieco więcej miejsca i wyższą pozycję za kierownicą. Tym samym Audi Q3 i BMW X1 zyskają groźnego rywala.

Pozostałe dwie nowości pochodzą z najwyższej półki. Pierwsza to topowa wersja silnikowa S klasy, 63 AMG. Pod maskę Mercedesa S63 AMG trafi 5.5-litrowy silnik V8 o mocy 585 KM. Druga to jeszcze koncepcyjna, ale już bliska ostatecznej wersja S klasy Coupe, następca Mercedesa CL.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.