BMW szykuje kolejne Gran Coupe

Nowe coupe serii 4 ma wyraźnie sportowy charakter. Ale dla niektórych może wydawać się niepraktyczne. BMW już pracuje nad rozwiązaniem tego problemu. Na imię mu 4 Gran Coupe

BMW 3 GT - test | Pierwsza jazda

Podczas prezentacji BMW serii 3 Gran Turismo byłem rozczarowany komfortowym, wręcz rodzinnym charakterem tego samochodu. W końcu marka chce rozszerzyć ofertę i zaproponować auto dla każdego. Ale rozumiem decyzję Bawarczyków. Zwłaszcza po informacji, że Gran Turismo będzie miało swój o wiele bardziej sportowy odpowiednik. Będzie on nosił oznaczenie 4 Gran Coupe.

Platforma 4 Gran Coupe pochodzi z 3 Gran Turismo i ma niezmieniony rozstaw osi wynoszący 2,92 m. Po postawieniu obu aut koło siebie łatwo zauważymy, że Gran Coupe jest dużo niższe, nie tylko od 3 GT, ale też od sedana i kombi serii 3. Koncepcja nadwozia jest bliższa 3 GT, niż 6 Gran Coupe. Pięciodrzwiowa czwórka to samochód o sportowym charakterze ze sporą ilością miejsca w drugim rzędzie siedzeń.

Jeśli chodzi o napęd to pewnikami są silniki stosowane w serii 4 coupe. Gran Coupe będzie dostępne w wersjach 428i (245 KM), 435i (306 KM) i 420d (184 KM). Niewykluczone, że z czasem dołączą do nich 420i (184 KM), 425d (218 KM) oraz 435d (313 KM). Nie zabraknie rzecz jasna ośmiobiegowego automatu Steptronic , czy napędu obu osi xDrive, dostępnych za dopłatą.

Nie jest znana data premiery serii 4 Gran Coupe. BMW może pokazać prawie gotowe auto jeszcze w tym roku, lub na początku przyszłego. Do salonów 4 Gran Coupe trafi w połowie 2014 roku.

BMW 3 Touring - test

BMW 6 Coupe - test

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.