Toyota 4Runner po zmianach

Przyszła pora na facelifting terenowego modelu 4Runner. Oferowany w Ameryce Północnej jest ubogim krewnym dostępnego u nas Land Cruisera

Nadjeżdża nowy Land Cruiser Prado

Rynek samochodów typu SUV wygląda w USA nieco inaczej niż w Europie. Tam nadal dobrze sprzedają się terenówki osadzone na mocnej ramie, a jednym z ich przedstawicieli jest Toyota 4Runner. Właśnie pokazano jak będzie wyglądać model na rok 2014.

Niedawno ujawnione zdjęcia Land Cruisera Prado po faceliftingu pokazują, że styliści Toyoty lubią ostre linie. W odświeżonym 4Runnerze widać to jeszcze dobitniej. Lampy, grill czy wloty powietrza w przednim zderzaku projektowano chyba za pomocą siekiery. Czy teraz jest lepiej, oceńcie sami - tak 4Runner wyglądał przez ostatnie cztery lata.

Pod względem mechanicznym niewiele się zmieniło. Czterocylindrowy silnik 2.7 (benzynowy) wypadł z oferty jeszcze w 2010 roku, więc klienci nie mają dylematu. Jedynym źródłem napędu jest benzynowy 4.0 V6 o mocy 270 KM współpracujący z pięciobiegowym automatem. Można za to wybrać jedną z pięciu wersji wyposażeniowych oraz rodzaj napędu: 4x2, dołączany 4x4, lub stały 4x4 z blokadą centralnego mechanizmu różnicowego.

Ceny w USA zaczynają się od 32 820 dolarów za 4Runnera SR5 4x2 i 34 695 dolarów za SR5 4x4.

Sprawdź ile kosztuje u nas Toyota Land Cruiser

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.