Salon Frankfurt 2013 | Rocznicowy Abarth 595

50-lecie powstania marki bądź wybranego modelu nigdy nie przechodzi bez echa. Tak jest równieź w przypadku marki Abarth i modelu 595, który we wrześniu obchodzi okrągłą rocznice pojawienia się na rynku.

Z tej okazji na Salonie Samochodowym we Frankfurcie zostanie pokazany Abarth 595 50th Anniversary Edition. Pierwszy egzemplarz 595 został co prawda zaprezentowany nie we Frankfurcie a w Turynie, ale miało to miejsce równo 50 lat temu i z tej okazji do sprzedaży trafi 299 sztuk, wzbogaconej retro detalami, "pięćsetki". Na białym, perłowym lakierze pojawią się czerwone oklejenia z czerwonym skorpionem i charakterystycznymi pasami z nazwą modelu. Wyróżniającymi akcentami są także historyczne znaczki oraz białe 17-calowe felgi z czerwonymi rantami. Dodatkowo 595 50th Anniversary Edition otrzymał lampy ksenonowe oraz panoramiczny dach.

Sprawdź ceny Abartha 500

Wewnątrz również napotkamy na sportowe akcenty i wykończenia, które wyróżniają edycję limitowaną od standardowych modeli. W oczy rzuca się czerwno-biała tapicerka foteli kubełkowych, aluminiowe nakładki na pedały oraz sportowa przypłaszczona kierownica z czerwonymi akcentami oraz zaznaczeniem środka w kolorach włoskiej flagi.

Do napędzania małej wyścigówki posłuży silnik 1.4 T-jet o mocy 180 KM. O krótką drogę hamowania zadba układ hamulcowy Brembo. Rasowy dźwięk małego silnika wydobędzie poprawiony, sportowy układ wydechowy. Sprzedaż 299 sztuk limitowanej edycji 595 rozpocznie się 15 sierpnia - w dniu prezentacji pierwszego 595 w historii.

Przy okazji Abarth poinformował także, o wprowadzeniu limitowanej edycji już i tak limitowanej w produkcji edycji 595 Maserati Edition. 49 sztuk tego modelu w specjalnym kolorze "Record Grey" powstanie dla uczczenia narodzin marki w 1949 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.