Salon Frankfurt 2013 | Jeep Wrangler Polar

We Frankfurcie Jeep pokaże Wranglera w limitowanej wersji nazwanej Polar. Co znajdzie się w wyposażeniu seryjnym?

Nową wersją limitowaną powinni zainteresować się ci, którzy chcą mieć wyjątkowy samochód z równie wyjątkowym wyposażeniem. Polar cechuje się nową atrapą chłodnicy z czarnymi akcentami dekoracyjnymi, sztywnym pokrowcem na koło zapasowe, hard-topem w kolorze karoserii, agresywnymi 18-calowymi felgami Gloss Black z lekkiego stopu, czy akcentami wykończenia wnętrza w kolorze białym Polar White .

Wranglera rzadko kupuje się tylko dla samego wyglądu. Polar oferuje więc też "upgrade" mechaniczny. Mosty napędowe to znane i wciąż ulepszane Dana 30 (przód) i Dana 44 (tył). Tylny mechanizm różnicowy to Trac-Lok o ograniczonym poślizgu wewnętrznym, przydatny w lekkim i ciężkim terenie, w dowolnych warunkach pogodowych.

Na plakietkach wersji limitowanej oprócz nazwy polar znalazły się współrzędne 78°S 106°E. Z dokładnością co do jednego stopnia wskazują rosyjską stację polarną Wostok. Najniższa zanotowana tam temperatura to -89,2° C.

Jeep Wrangler Polar będzie dostępny od pierwszego kwartału 2014 w wersji dwudrzwiowej i czterodrzwiowej Unlimited do wyboru z 2,8-litrowym turbodieslem (200 KM, 460 Nm) lub 3,6-litrowym silnikiem benzynowym V6 (284 KM, 347 Nm). Obie jednostki współpracują wyłącznie z pięciobiegową skrzynią automatyczną.

Salon Frankfurt 2013 | nowości Fiata

Więcej o: