Alfa Romeo 4C | Wyciekł pierwszy prospekt

Na genewskim salonie w 2011 roku Alfa Romeo przedstawiła studyjną wersję 4C. Kompaktowe auto sportowe ma pojawić się jeszcze w tym roku w sprzedaży. Ceny rozpoczynają się od około 250 000 złotych

Za co kochamy włoską motoryzację?

Do sieci wyciekł prospekt zdradzający detale Alfy 4C. Auto oferowane będzie początkowo w sześciu dosyć stonowanych kolorach. Od czarnego poprzez odcienie szarości aż do "Rosso Competizione". Fotele mają sportowy kształt i skórzane obicie dostępne w kilku kolorach.

Wybierać można będzie pomiędzy czterema wzorami felg w wielkości 17 do 19 cali. Również zaciski hamulców będą miały swój indywidualny kolor. Dodatkowo oferowany będzie podwójny, chromowany układ wydechowy "Racing" i karbonowe dodatki.

Wyposażenie seryjne obejmuje łopatki skrzyni biegów przy kole kierownicy, czarną skórzaną tapicerkę foteli z czerwoną nitką obszycia i aluminiowe pedały gazu i hamulca. Do podstawowego pakietu należą 17 calowe felgi z szarymi zaciskami hamulców, tylne światła LED, cztery poduszki powietrzne, ABS, ASR i kontrola ciśnienia w oponach.

Dopłacić trzeba będzie za alarm, sensory parkowania czy kolorowe zaciski.  Alfa Romeo oferować będzie pakiet pod nazwą Racing-Package, w którego skład wchodzić będą m.in. 19 calowe felgi i sportowe koło kierownicy. Inny pakiet będzie nosił nazwę Lusso Package. Tu oferowane będą m.in. fotele wyłożone specjalną skórą i Bi-LED'owe światła.

Planowana jest roczna produkcja Alfy Romeo 4C na poziomie 3500 egzemplarzy. W Polsce cena odmiany "Launch Edition" startuje od około 250 000 zł. "Launch Edition" będzie limitowaną wersją. której powstanie 1000 sztuk, z czego 400 zostanie przeznaczonych na Europę, Afrykę i Bliski Wschód, 500 egzemplarzy trafi do Ameryki Północnej, a 100 - do reszty świata.

Alfa Romeo 4C - wideo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.