Bulleta Motors MF22 | Lotus trochę inaczej

Bulleta Motors, amerykańska manufaktura zajmująca się budową sportowych samochodów zamierza w 2014 roku wprowadzić do sprzedaży nowy model. Jednak MF22 nie jest tak do końca nowy. Bazuje na Lotusie Evora

Za co kochamy angielską motoryzację

Świat sportowych samochodów wzbogaci się o nowego członka. Bulleta Motors z kalifornijskiego Irvine pracuje nad nowym projektem. Stoją za nim nazwiska dwóch panów z motoryzacyjną przeszłością. Ferris Rezvani był odpowiedzialny za budowę Vencer Sarthe, a Samir Sadikhov kreślił już projekty dla Lamborghini i w 2011 roku wygrał Ferrari World Design Competition.

Nazwa MF22 inspirowana jest amerykańskim myśliwcem bojowym F22 Raptor. Auto bazuje na Lotusie Evora. Karoseria zbudowana jest z włókien węglowych.

Silnik pozostał bez zmian. To zabudowany centralnie 3,5 litrowy V6. Po modyfikacjach, z pomocą kompresora osiąga moc 505 KM i 556 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Za przeniesienie mocy odpowiada manualna, zautomatyzowana, 6 biegowa przekładnia. Elektroniczna szpera odpowiada za zoptymalizowania trakcji tylnej osi.

Bulleta będzie oferowana z 19 calowymi felgami wykonanymi z włókna węglowego lub z 20 calowymi, aluminiowymi obręczami. Do kompletu ceramiczne hamulce i masa własna wynosząca 1400 kg.

Auto produkowane ma być wyłącznie na zamówieni i ściśle z życzeniami klienta. Do każdego egzemplarza dodawany ma być ekskluzywny, szwajcarski zegarek. Cena póki co nie została podana.

Popatrz co twórcy Bulleta Motors robili wcześniej:

Ferris Rezvani - Vencer Sarthe - wideo

Samir Sadikhov - Incepto

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.