Skoda wyprodukowała czteromilionową Octavię

Skoda ma powody do wielkiego świętowania: bramy jej fabryki w Mlada Boleslav opuściła właśnie Octavia numer 4 000 000. Egzemplarz najnowszej, trzeciej generacji modelu pokryty lakierem w kolorze Błękit Race, to symboliczny dowód na nieprzerwany od siedemnastu lat sukces tego modelu - najlepiej sprzedającej się Skody wszechczasów

Skoda Rapid - test | Nie szkoda, że to Skoda

"Cztery miliony wyprodukowanych Octavii to imponujący wynik, który ukazuje ogromne powodzenie tego modelu i całej naszej marki. Octavia to serce naszej marki: położyła silny fundament pod jej rozwój, czyniąc z niej jednego z czołowych producentów samochodów na świecie obecnego w ponad stu krajach." - mówi prof. Winfried Vahland, prezes Skoda.

Sprawdź polskie ceny nowej Octavii

Octavia zawsze była modelem Skody, najpełniej wypełniającym atrybuty marki, które przyniosły jej globalny sukces. Od siedemnastu lat niezmiennie w ponadczasowym, eleganckim projekcie zawiera wykraczającą daleko ponad standard przestrzeń, wypełniając ją przemyślanymi rozwiązaniami, poszerzającymi funkcjonalność i komfort w codziennej eksploatacji. Wraz z technologią, należącą do ścisłej motoryzacyjnej czołówki i najwyższą jakością budowy, Octavia niezmiennie oferuje niedoścignioną przez konkurencję relację ceny do oferowanych w zamian korzyści. Najnowsza, trzecia generacja tego modelu doskonale wypełnia te założenia, poddając je radykalnemu postępowi. Jeszcze żadna Octavia nie była tak lekka i tak pojemna, dysponując przy tym jeszcze dynamiczniejszymi i wydajniejszymi jednostkami napędowymi oraz najnowocześniejszymi rozwiązaniami z zakresu bezpieczeństwa. Coraz większe sukcesy odnoszą także specjalne wersje modelu, 4x4 i RS, które nadają sprawdzonej formule nowy wymiar, odpowiadając na potrzeby jeszcze szerszej grupy Klientów. Po premierze w listopadzie 1996 roku, Octavia była pierwszym modelem Skody skonstruowanym po upadku żelaznej kurtyny i zapowiedzią spektakularnego partnerstwa z Grupą Volkswagen. Od tego czasu do Klientów na całym świecie trafiły już cztery miliony egzemplarzy tego modelu, co przekłada się na 38% całkowitej produkcji Skody w tym czasie. To czyni Octavię niekwestionowanym bestsellerem w całej 118-letniej historii czeskiego producenta. Octavia jest więc ważnym elementem planu wielkiej ofensywy marki, w ramach którego produkcja w 2018 roku ma osiągnąć rekordowy poziom półtora miliona egzemplarzy rocznie. Zaufanie i pożądanie, jakie model ten budzi w wielu krajach na całym świecie, będzie stanowiło podstawę do budowy sukcesu całej marki.  Oprócz głównych zakładów Skody w Mladá Boleslav, Octavia jest produkowana obecnie także w Rosji (Niżny Nowogród), na Ukrainie (Solomonowo), w Kazachstanie (Ust-Kamienogorsk) i w Indiach (Aurangabad). Oprócz tego już na przyszły rok planowane jest rozpoczęcie produkcji w Chinach, największym rynku samochodowym na świecie, co jeszcze wzmocni pozycję tego modelu.

"Skoda Octavia to samochód dla całej Europy, dla całego świata - teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej" - podsumowuje prof. Vahland.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.