Salon Frankfurt 2013: nowy Chevrolet Camaro

Na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie odbędzie się europejska premiera nowego Chevroleta Camaro, który pół roku temu zadebiutował na salonie w Nowym Jorku. Zmodyfikowany muscle car trafi do sprzedaży w Polsce pod koniec tego roku

Pierwsze zdjęcia Camaro Z/28

To największa modernizacja Camaro od czasu wprowadzenia piątej generacji modelu w 2006 roku. Nowa odsłona to lepsza aerodynamika nadwozia, zapewniająca skuteczniejsze chłodzenie i lepszą stabilność przy wyższych prędkościach. Z przodu uwagę zwraca szerszy dolny wlot powietrza oraz węższy górny wlot, natomiast wlot powietrza na masce przyczynia się do lepszego odprowadzenia ciepła i pomaga ograniczyć siłę nośną. Dopełnieniem całości są elementy umieszczone z tyłu samochodu, takie jak wyprofilowana pokrywa bagażnika, poziome lampy i dyfuzor. Zarówno w wersji coupe, jak i w kabriolecie zastosowano spoiler ze zintegrowaną anteną.

Sercem amerykańskiego sportowca jest dobrze znany silnik 6.2 V8, który ze skrzynią manualną generuje moc 432 KM przy 5 900 obr./min i maksymalny moment obrotowy 569 Nm przy 4 600 obr./min. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 5,2 sekundy w wersji coupe i 5,4 sekundy w wersji kabriolet. Odmiana z przekładnią automatyczną posiada funkcję aktywnego zarządzania paliwem (Active Fuel Management) oraz układ zmiennych faz rozrządu (VVT).

Zobacz ile kosztuje używane Camaro

Camaro z nowego rocznika modelowego jest standardowo wyposażone w system bezkluczykowy. W modelu z automatem na życzenie oferowana jest funkcja zdalnego uruchamiania silnika. Kolejna nowość dotyczy odmiany coupe, w której można zamówić skórzane fotele Recaro.

Ponadto, we wnętrzu zainstalowano nowy kolorowy wyświetlacz head-up oraz system Chevrolet MyLink w konsoli centralnej. Radioodtwarzacz MyLink działa w oparciu o 7-calowy kolorowy ekran dotykowy. Łączność z pokładowym systemem zapewnia Bluetooth oraz wejścia USB i AUX. Standardem jest kamera cofania.

Nowe Camaro pojawi się w europejskiej ofercie Chevroleta jeszcze w tym roku. W Polsce wersja coupe będzie kosztować od 219 990 zł, a wersja z otwieranym miękkim dachem od 244 990 zł.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.