Opel Monza coraz bliżej

Opel ujawnia kolejne fakty na temat koncepcyjnego modelu Monza, który zostanie pokazany na Salonie Samochodowym we Frankurcie. Ma on być wyznacznikiem nowej linii producenta z Rüsselsheim.

Opel Insignia Country Tourer - takiej Insigni jeszcze nie było

Linia czteromiejscowego coupe jak podkreślają projektanci Monzy jest inspirowana "falami oceanu docierającymi do brzegu". Całe auto ma prawie 4,70 metra długości i 1,31 metra wysokości. To średnio o 15 cm mniej niż samochody produkcyjne, ale mimo to wnętrze nowej Monzy jest bardzo przestronne a pasażerowie mają mieć dużo miejsca nad głową. Dodatkowo bagażnik ma pojemność 500 litrów. Opel zapewnia, że przestrzeń pasażersko-bagażowa jest tak duża jak w średniej klasy limuzynach, a dzieje się tak za sprawą podnoszonych do góry drzwi.

We wnętrzu największa nowością jest deska rozdzielcza, którą niemal w całości tworzy duży, składający się z 18 diód ekran, gdzie wyświetlane sa informacje oraz elementy dekoracyjne. Kierowca może go obsługiwać za pomocą joysticka na kierownicy lub sterowania głosowego.

Sprawdź ceny kultowego sportowego Opla

Wbrew wcześniejszym plotką Monza nie otrzymała potężnego silnika V6 a elektryczny silnik wspomagany małą litrowyą jednostką z technologią SIDI i układem turbo, który napędzany jest CNG (sprężonym gazem ziemnym).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.