Dacia Duster jako Nissan Terrano

SUV Dacii jest już oferowany na wybranych rynkach pod marką Renault. Teraz tę konstrukcję wykorzysta należący do tego samego koncernu Nissan, który w Indiach będzie sprzedawał Dustera jako nową generację modelu Terrano

Niezawodne japońskie auta do 15 tys. zł

Oznacza to powrót modelu Terrano do oferty Nissana, który w 2006 roku zakończył produkcję tego średniej wielkości SUV-a.

W porównaniu z Dacią, nowe Terrano wyróżnia się m.in. innym grillem, charakterystycznym dla Nissana, delikatnie przestylizowanymi reflektorami i zderzakami, nowym wzorem obręczy kół  oraz większymi tylnymi lampami. Być może niektóre z tych elementów otrzyma Duster po zapowiadanym face liftingu.

Wnętrze przejęto wprost z Renault Duster, które oferowane jest w Brazylii i cechuje się nowocześniejszą deską rozdzielcza niż europejska wersja. Zmieniono tylko kierownicę.

Do napędu posłużą trzy silniki: benzynowy 1.6 generujący 105 KM oraz dwa turbodiesle 1.5 dCi o mocy 85 i 110 KM.

Samochód będzie produkowany w fabryce Nissana w Oragadam obok modeli Micra, Sunny i Evalia. Można się spodziewać, że po Indiach, gdzie nowe Terrano zadebiutuje już jesienią, auto w dalszej kolejności trafi na inne rozwijające się rynki azjatyckie.

Za co kochamy japońską motoryzację

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.