Salon Frankfurt 2013 | 200-konny Opel Cascada

Podczas targów IAA 2013 Opel zaprezentuje swój najnowszy kabriolet w najmocniejszej wersji silnikowej 1.6 SIDI Turbo. Sprzedaż rozpocznie się jesienią tego roku

Opel Adam w całej okazałości | Galeria

Nowy silnik to jedna z zaprojektowanych od nowa czterocylindrowych jednostek Opla z bezpośrednim wtryskiem SIDI (Spark Ignition Direct Injection - zapłon iskrowy z wtryskiem bezpośrednim). Ten drugi w kolejności wariant jest najmocniejszym z silników Opla o pojemności 1,6 litra. Dołączy on do turbodoładowanego silnika 1.6 SIDI o mocy 170 KM, który został zaprezentowany przy okazji wprowadzenia Cascady na rynek wiosną tego roku.

Nowy motor generuje 200 KM mocy i 300 Nm maksymalnego momentu obrotowego z funkcją overboost.

Po Cascadzie nowy silnik będzie stopniowo wprowadzany do pozostałych modeli marki. Jednostka 1.6 SIDI jest kolejnym elementem ofensywy silnikowej Opla  Do 2016 roku firma ma zamiar wprowadzić trzy całkowicie nowe rodziny silników, odnawiając 80 proc. całej gamy jednostek napędowych.

Pozostałe silniki oferowane w Oplu Cascadzie to: jednostka 1.4 Turbo o mocy 120 KM oraz 140 KM, a także turbodoładowany silnik 1,6 litra o mocy 170 KM z wtryskiem bezpośrednim. Dostępne silniki wysokoprężne to: dwulitrowa jednostka o mocy 165 KM oraz silnik 2.0 BiTurbo CDTI o mocy 195 KM.

Opel Astra OPC | Test

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.