Salon Frankfurt 2013 | Oficjalny debiut nowej Mazdy 3

Trzecia generacja Mazdy 3 nie jest tajemnicą już od dłuższego czasu, ale do tej pory niewiele osób mogło zobaczyć ten samochód na żywo. Publiczna premiera nowego modelu odbędzie się na wrześniowym autosalonie we Frankfurcie

Co produkuje Mazda?

Nowy kompakt jest trzecim modelem z nowej gamy samochodów Mazdy. Wcześniej japoński producent wprowadził do sprzedaży kompaktowego SUV-a o oznaczeniu CX-5 oraz zupełnie nową Mazdę 6.

Tak jak do tej pory, Mazda 3 będzie oferowana w wersji pięcio- i czterodrzwiowej. "Trójka" została zaprojektowana w zgodzie z językiem stylistycznym KODO oraz wyposażona we wszystkie elementy technologii SKYAVTIV, na którą składają się m.ni.: lekka konstrukcja, wolnossące silniki benzynowe o wysokim stopniu sprężania (moc od 100 do 165 KM), standardowy system start-stop czy opcjonalny układ odzyskiwania energii z hamowania i-ELOOP.

Na salonie będzie można również zobaczyć jeden z ośmiu egzemplarzy modelu, które na kołach jadą do Frankfurtu z fabryki w Hiroszimie - trasa liczy w sumie 15 000 km.

Nowa Mazda 3 trafi do polskich salonów w październiku br. Na auto można już składać zamówienia, ceny zaczynają się od 62 900 zł.

Mazda 3 MPS - Test

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.