Novitec Ferrari F12 Berlinetta | Niemcy poprawiają Włochów

Niemiecka firma tuningowa Novitec od dawna zajmuje się poprawianiem modeli z Maranello. Ich najnowszy projekt to modyfikacja Ferrari F12 Berlinetta

Za co kochamy włoską motoryzację?

Poprawiona aerodynamika, więcej mocy i o wiele lżejsze koła to pomysł Novitecka na model F12 Berlinetta. Nowy przedni spojler i przymocowane do niego kanały dolotowe mają zapewnić bardziej stabilną jazdę. Poza tym dzięki nowym osłonom otworów kanałów chłodzących hamulce, zmienionemu grilowi i nakładce karbonowej na masce Berlinetta ma otrzymać bardziej charakterystyczny wygląd przodu. Novitec oferuje również boczne listwy i elementy lusterek zrobione z karbonu. Z tyłu mamy możemy wyposażyć nasze F12 w nowy spojler, dyfuzor i przyciemniane tylne światła.

Za 10 tysięcy euro kupić można ultralekkie kute felgi o rozmiarze 21 cali (255/30) z przodu o 22 cale (335/25) z tyłu. Karoseria jest obniżona o 40 mm. Żeby nie było problemów z podjazdem Novitec oferuje hydrauliczny system unoszenia przodu.

Ile kosztuje używane Ferrari?

Kto czuje, że jego F12 ma za mało mocy u Niemców znajdzie rozwiązanie. Z nowo skalibrowanego silnika V12 o pojemności 6,3 litra dało się wycisnąć dodatkowe 34 KM więcej. Teraz mamy do dyspozycji 774 KM i 716 Nm maksymalnego momentu obrotowego (seria 740 KM, 690 Nm). Dodatkowo podniesiony został ogranicznik maksymalnych obrotów do 8900 obr./min (seria 8250 obr./min). Za zmiany w silniku Novitec życzy sobie 17 005 euro. Za kolejne 4.272 euro dokupić można sportowy układ wydechowy - dużo głośniejszy i ze sterowanymi klapami.

Novitec Ferrari F12 Berlinetta w akcji

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.