Salon Frankfurt 2013 | Audi A8 | Patrz mi prosto w oczy

Topowy model Audi otrzyma jeszcze w tym roku facelifting. Od ostatniej modernizacji minęło cztery lata. Nowe A8 zostanie pokazane na salonie samochodowym we Frankfurcie

Zewnętrzne zmiany luksusowej limuzyny będą sygnałem, w którą stronę pójdzie zupełnie nowa generacja A8. Ta pojawi się na rynku na przełomie roku 2016/2017. Póki co modyfikacji ulegnie głównie przód i tył nadwozia. Zupełną nowością mają być m.in. zaawansowane technicznie reflektory LED. Są to światła nowej generacji z technologią Matrix-LED. Składają się one z 25 diod LED w kształcie charakterystycznych pasków. Światła mają oświetlać drogę bardziej selektywnie i wydajnie, a do tego również nie oślepiać. Promień światła będzie się dostosowywać zastanej na drodze sytuacji. Dzięki podłączeniu do kamery i systemu nawigacji oświetlenie będzie się odpowiednio zmniejszać lub zwiększać. System ma również funkcjonować na krętych drogach. Połączenie z nawigacją pozwala systemowi przygotować elektronicznie, a nie jak do tej pory mechanicznie inny kąt padania światła i to wszystko jeszcze zanim kierowca zdąży skręcić.

Opcjonalnie światła Matrix-LED mogą współpracować z systemem Night Vision. Jeśli czujniki wykryją człowieka światła LED odpalą trzy krótkie sekwencje długich świateł, a kierowca otrzyma dodatkowe ostrzeżenie. Kierunkowskazy w postaci sekwencyjnie podświetlanych zespołów diod LED.

Okręt flagowy Audi - używany tańszy niż myślisz

Prawdopodobnie zmienione zostanie również wnętrze. Tu standardy wyznacza nowa S-klasa. Audi otrzyma m.in. Connect System z Google Maps Street View, aktualizowane na bieżąco informacje o ruchu drogowym i bezpośredni dostęp do portali społecznościowych.

W ofercie pozostanie największy silnik - jednostka W12 o pojemności 6,3 litra i mocy 500 KM. Oprócz tego wybrać będzie można jeden z silników TFSI o pojemności 3,0 i 4,0 litra czy nowego diesla V8, 4,2 litra, 382 KM. Poza tym niezmiennie pojawi się model S8 i wersje hybrydowe. Premiera nowego modelu ma odbyć się już w najbliższą środę - 21 sierpnia.

Zapowiedź premiery nowego Audi A8 - wideo

Tak funkcjonują kierunkowskazy nowego Audi A8 - wideo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.