BMW Concept M4 Coupé | Wideo | Najważniejsza jest przyszłość

Oficjalnie BMW nazywa go konceptem, ale już wiadomo, że seryjna wersja będzie wyglądała niemal identycznie. Premiera następcy kultowego M3 odbyła się w Pebble Beach

Zobacz wideo nowego BMW M4 Coupe

To już w BMW tradycja, że nowe modele są prezentowane w niezmienione wersji jako "Concept". Prezentowane jest niemal gotowe nadwozie, ale nie zdradza się zbyt wielu szczegółów technicznych. Dokładnie tak samo jest przy zaprezentowanym BMW M4 Coupé, które pojawi się Pebble Beach.

Nowa "emka" wpisuje się idealnie w schemat model z M GmbH. Duży przedni zderzak z wielkimi wlotami powietrza, spojler z włókna węglowego, na czarno polakierowany wlot powietrza, tylny dyfuzor i wydech z czterema końcówkami. Takich akcentów jest jeszcze więcej: nadmuchane błotniki mieszczą 20 calowe koła, a dach zrobiony jest z karbonu. To jedna z niewielu ostatnich "emek', która robi wrażenie.

Historia BMW M3

Ile kosztuje BMW M3?

Nie ma za to żadnych danych jaki silnik ma otrzymać nowe M4. wszystko jednak wygląda na to, że silnik V8 zostanie zastąpiony trzylitrową, rzędową szóstką, która otrzyma dwa turbodoładowania i osiągać będzie około 450 KM mocy. Moc będzie przekazywana przez dwusprzęgłową, siedmiobiegową skrzynię wyłącznie na tylne koła.

Więcej faktów pojawi się pewnie dopiero podczas salonu samochodowego W Detroit.

Historia M GmbH - wideo

Gerchard Richter - wywiad z byłym szefem M GmbH

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.