Salon Frankfurt 2013 | Audi Quattro

Będzie bazował nie na A5, ale na A6, ma mieć nie 408, ale... Seryjne Quattro będzie najmocniejszym modelem marki Audi

Czy ktoś potrafi wymienić w minutę wszystkie modele produkowane obecnie przez Audi? A1, A3, A4, A5 Coupe, A5 Cabrio, A5 Sportback... Niedługo dojdzie jeszcze jeden. Ostateczna nazwa nie została jeszcze ustalona, ale Auto Bild dotarł już do pierwszych szczegółów.

Fabryczni tunerzy | Audi S/RS

Nowe Audi będzie nawiązywać do legendy modelu Quattro. Przede wszystkim rajdowej legendy. Ale sam już w rajdach startować nie będzie. Na przeszkodzie staną m.in. wymiary. Podstawę ma stanowić Audi A6, więc najbardziej prawdopodobna długość nowego Quattro będzie wynosić ok. 4,6 m. To jednak nie powinno znacząco wpłynąć na masę auta, która dzięki szerokiemu zastosowaniu włókna węglowego ma utrzymać się poniżej 1200 kg.

Kto jest zaznajomiony z dokładną ofertą silnikową w modelach S i RS nie będzie zaskoczony planowanym napędem. Wraz z płytą podłogową Audi przeszczepi silnik. Będzie to znane z RS6 i RS7 czterolitrowe V8. Zamiast 560 KM doładowana bestia ma oferować równe 600 KM mocy i 800 Nm momentu obrotowego. Będzie to zatem najmocniejsze Audi dostępne w salonach.

Na koniec kwestia nazwy. Audi rozważa nazwanie samochodu po prostu Quattro, ale nie jest wykluczone, że zdecyduje się na A6 Coupe, lub A7 Coupe.

Ceny wszystkich modeli Audi znajdziecie tutaj

W galerii znajdziecie zdjęcia Audi Quattro Concept z 2010 roku, zaprezentowanego na 30 urodziny rajdowej legendy. Wersja produkcyjna będzie numer większa od konceptu.

Zobacz Audi Quattro S1 w akcji

Geniusz kierownicy - Walter Röhrl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.