Toyota Yaris GRMN Turbo

Toyota wprowadziła do sprzedaży limitowaną wersję Yarisa z turbodoładowanym silnikiem o mocy 150 KM. Model dostępny będzie niestety tylko w Japonii. Europa musi zadowolić się hybrydą

Toyota Hybrid Auris Touring Sports | Test

Mocny Yaris przygotowany został przez Gazoo Racing, który jest teamem wyścigowym Toyoty. Jako baza posłużyła trzydrzwiowa wersja Yarisa. Pod maską znalazł się czterocylindrowy, 1,5 litrowy silnik. Jednostka napędowa kręci się do 6000 obrotów. Po zamontowaniu turbodoładowania osiąga moc 152 KM. Jeśli wziąć pod uwagę niską masę własną auta (1070 kg) moc silnika może się okazać nader wystarczająca. Moc przekazywana jest na koła przednie za pośrednictwem ręcznej, 5 biegowej skrzyni biegów.

Jedno z najlepszych aut w segmencie

Super Yaris otzrymał 17 calowe felgi firmy BBS, które są "obute" w opony o rozmiarze 215/45R17. Gazoo Racing przekonstruował zawieszenie dopasowując je do nowych możliwości auta. Szkoda tylko, że model jest przewidziany wyłącznie na rynek japoński. Byłaby fajna alternatywa do Abartha 500 czy Fiesty ST. Nawet po cichu nie ma co liczyć na zmianę zdania, bo Gazoo Racing przygotuje wyłącznie 200 egzemplarzy tego modelu.

Galeria zdjęć Toyoty Yaris GRMN Turbo

Zobacz wideo Toyoty Yaris GRMN Turbo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.