Mazda Deep Orange 3 Concept | Auto generacji Y

Studenci z Uniwersytetu Clemson z Karoliny Południowej stworzyli w ramach projektu "Deep Orange" nowy samochód dla Mazdy. Sześcioosobowe (3 +3) auto z napędem hybrydowym

2013 Mazda 3 - prezentacja w Londynie

Jakiego auta chce generacja Y? Studenci amerykańskiego uniwersytetu Clemson poświęcili dużo czasu żeby znaleźć odpowiedź na pytanie jakiego samochodu chcą nowocześni dwudziestoparolatkowie. Auto miałoby być wielofunkcyjne, przyjazne środowisku, sportowe i powinno mieścić co najmniej pięć osób. Na liście życzeń znalazł się również napęd na cztery koła.

Prace nad autem trwały rok. Efekt końcowy prezentuje się całkiem nieźle. Sportowo wyglądająca karoseria pomieści w dwóch rzędach sześć pasażerów (trzy osoby w każdym). Wg. studentów z Clemson miejsca jest dla czterech dorosłych i dwójki dzieci.

Używane Mazdy 3

Mazda napędzana jest turbodoładowanym, czterocylindrowym silnikiem. Moc przekazywana jest na przednie koła za pośrednictwem manualne skrzyni biegów. Silnik elektryczny napędza tylną oś. Wspólnie obydwa napędy osiągają moc 208 KM i 262 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Ciekawe jakiego auta chciałaby polska młodzież?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.