Salon Frankfurt 2013 | Nowa odsłona Monzy

Opel pokazał nowe zdjęcie modelu Monza. Koncept niemieckiego sportowca zostanie zaprezentowany na targach we Frankfurcie

Takiej Insigni jeszcze nie było

Opel nie opublikował nowych informacji na temat Monzy. Nie wiadomo nawet, czy produkcyjna wersja auta kiedykolwiek powstanie. Pewnym jest natomiast, że prototyp jest zwiastunem nowej stylistyki, w myśl której projektowane będą nowe modele Opla. I nie mamy nic przeciwko, bo najnowszy prototyp niemieckiej marki wygląda naprawdę apetycznie. Przynajmniej z przodu. Srogie spojrzenie, wielkie wloty powietrza w zderzaku, głębokie przetłoczenia na masce oraz koła szczelnie wypełniające nadkola nie pozostawiają wątpliwości, że to auto o bardzo gorącym charakterze. Techniczne aspekty projektu trzymane są w tajemnicy, ale nieoficjalnie mówi się, że współczesna Monza zbudowana jest na zmodyfikowanej platformie tylnonapędowego Cadillaca ATS, a pod maską pracuje benzynowe V6 o pojemności 3.6 litra.

Wszystko o nowym prototypie Opla będziemy wiedzieć we wrześniu. Wtedy to właśnie, podczas salonu samochodowego we Frankfurcie, Monza zaliczy swój światowy debiut.

Sportowe coupe Opla za 5 tysięcy złotych

W historii marki był już model o nazwie Monza. To sportowe coupe spokrewnione z Oplem Senatorem, produkowane od 1978 do 1986 roku (powstało 43 500 egzemplarzy). Topowa odmiana Monzy napędzana była 6-cylindrowym, rzędowym silnikiem o mocy 182 KM i 248 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Do setki auto rozpędzało się w ok. 9 sekund, a przestawało przyspieszać dopiero przy 215 km/h.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.