Pierwszy "ultra samochód" od Audi

Audi zaprezentowało pierwszy model z serii ultra. Wszystkie auta z tym dopiskiem ma charakteryzować mały apetyt na paliwo

"Rodzinne kombi" Audi od 499 280 zł

Audi zaprezentowało najbardziej oszczędny z seryjnie produkowanych modeli koncernu. Wyposażone w silnik o mocy 110 KM A3 1.6 TDI ultra, zużywa średnio 3,2 litra oleju napędowego na 100 km (emisja dwutlenku węgla podczas jazdy wynosi 85 gramów na kilometr). Oznacza to, że auto jest w stanie przejechać 1500 km na jednym tankowaniu.

Niskie zużycie paliwa i wysoka trwałość, to elementarne założenia techniczne, leżące podstaw produkcji tej wersji Audi A3. Dzięki konsekwentnemu stosowaniu ultralekkiej konstrukcji, wielomateriałowa karoseria A3 1.6 TDI ultra, z wmontowanymi już wszystkimi systemami, waży zaledwie 1205 kilogramów. Obniżono ją o 15 milimetrów, a boczne spojlery dostępne w wersji S line wpływają na doskonałą aerodynamikę. Opony o rozmiarze 205/55 R16 zapewniają optymalny opór toczenia oraz zwiększają efektywności pojazdu - czytamy w oświadczeniu niemieckiej marki.

W najbliższym czasie Audi zaprezentuje wersje ultra pozostałych modeli wyposażonych w silniki TDI oraz TFSI.

Najtańszy model Audi w polskich salonach kosztuje...

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.