BRZ STI coraz bliżej

Po dwóch latach od przedstawienia na salonie samochodowym w Los Angeles konceptu Subaru BRZ STI, Japończycy przystąpili do testów wersji produkcyjnej

Subaru BRZ w polskich salonach

Samochód w finalnej postaci zostanie prawdopodobnie pokazany na kolejnych targach w Los Angeles. Z pierwszych zdjęć wypuszczonych przez producenta oczywiście dużo się nie dowiemy, ale można oczekiwać, że BRZ otrzyma od działu Subaru Tecnica International bardziej agresywny pakiet ospoilerowania, w skład którego wejdą: dokładka przedniego zderzaka, listwy progowe, nowy grill, większe 4-tłoczkowe zaciski hamulcowe i znacznych rozmiarów tylny spojler. Całości dopełnią 18-calowe aluminiowe felgi. Prawdopodobnie z wyglądu będzie on bardzo podobny do pokazanego ostatnio Subaru BRZ z pakietem tS (tuned by STI).

Sprawdź polskie ceny Subaru BRZ

Najważniejsze jednak będą modyfikacje mechaniczne. Według obecnych informacji od producenta Subaru BRZ STI nie otrzyma układu turbodoładowania. Podobno problemy może stwarzać mała ilość miejsca na umieszczenie intercoolera. Jednak dzięki modyfikacji komputera sterującego pracą silnika i kilku innym mniejszym modyfikacją silnik BRZ STI ma osiągać moc większą od podstawowej wersji o około 32 KM. Liczba 232 KM nie poraża, ale na pewno wpłynie na poprawę wrażeń z jazdy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.