Warszawski Ikarus z klocków LEGO

Chyba każdy miał chociaż raz w życiu kontakt z klockami Lego. Co powiecie na zestaw klocków LEGO, z którego można by zbudować... autobus Ikarus w barwach warszawskiego ZTM?

McLaren obchodzi 50-lecie | Kreskówka

Jest na to spora szansa, ponieważ pierwszy taki autobus już powstał. Z 1500 elementów, Mateusz Wawrowski zbudował model Ikarusa 260.04 o numerach taborowych 289 w barwach warszawskiego ZTM. Autobus jest dość sporych rozmiarów bo został zaprojektowany w programie LEGO Digital Designer w skali 1:25. Oznacza to, że po złożeniu ma 44 centymetry długości, 10 centymetrów szerokości oraz 12 centymetrów wysokości. Dodatkowo jego twórca zadbał o takie detale jak miejsca siedzące, które oczywiście są zajęte przez pasażerów czy kierowcę siedzącego w kabinie. W autobusie zamontowano oczywiście otwierane wszystkie drzwi oraz skrętną przednią oś.

Chcesz mieć własny autobus? Sprawdź jego ceny

Nazywam się Mateusz Wawrowski i mam 19 lat. Jestem poznaniakiem. Z 1500 oryginalnych elementów LEGO zbudowałem węgierskiego Ikarusa 260.04, który jest miniaturą warszawskiego pojazdu o numerach taborowych 289, należącego do Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej z Warszawy. Autobusy te chociaż były produkowane na Węgrzech, a dokładniej w Budapeszcie to w tym przypadku typ 260.04 został wyprodukowany specjalnie na zamówienie ówczesnych władz w czasach PRL.

Jeżeli chcielibyście aby w przyszłości wasze dzieci, wnuki i prawnuki mogły bawić się warszawskim autobusem z klocków, możecie zagłosować na projekt dziewiętnastoletniego Mateusza w konkursie LEGO Cuusoo . Jeżeli projekt otrzyma 10000 głosów będzie miał szansę na seryjną produkcję.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.