Salon Frankfurt 2013 | Czas na coupe

Po miesiącach oczekiwań, plotek na temat wyglądu i publikacji zdjęć zakamuflowanej wersji, nadszedł czas na oficjalne informacje i zdjęcia. Oto Jaguar F-Type Coupe.

Jaguar żegna C-X75

Co prawda na produkcyjną wersję trzeba będzie poczekać prawdopodobnie do targów w Tokyo, ale na IAA Frankfurt Auto Show 2013 możemy spodziewać się prezentacji wersji koncepcyjnej. Będzie ona jednak bardzo zbliżona do produkcyjnego F-Type'a Coupe, bazującego na prototypie C-X16.

Ile kosztuje sportowy Jaguar?

Do stworzenia wersji z twardym dachem posłużył zdobywający co raz większą popularność F-Type Convertible. Produkcyjna wersja w salonach pojawi się prawdopodobnie pod koniec przyszłego roku. Producent planuje, że popularność coupe nie będzie większa niż kabrio. Z jednej strony jest to wbrew prawom rynku, ponieważ częściej to wersje ze zdejmowanym dachem są wprowadzane na rynek później i kosztują nieco więcej. Jednak Jaguar chce chyba podążać drogą sprawdzoną np. przez Porsche, które dopiero na podstawie Boxstera stworzyło wersję coupe w postaci nieco droższego Caymana. Dla miłośników czysto sportowych doznań z jazdy mamy dobrą wiadomość. F-Type Coupe będzie lżejszy od swojego "bardziej  wylansowanego" brata.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.