KIA LOTOS RACE | Tor Poznań | Zapowiedź: Powrót do Polski

Już w najbliższy weekend wyścigowe Mistrzostwa Polski Kia Picanto zawitają na Tor Poznań. Krajowa runda rozpocznie drugą cześć tegorocznego sezonu zmagań o tytuł mistrza i główną nagrodę serii Kia Lotos Race - samochód osobowy Kia Picanto lub jego równowartość

Na półmetku liderem tabeli jest broniący tytułu Bartłomiej Mirecki. Częstochowianin triumfował w większości dotychczasowych wyścigów i zapewnił sobie wyraźną, chociaż niezbyt dużą przewagę nad rywalami. Ze stratą 21 pkt. do lidera w klasyfikacji sezonu drugie miejsce zajmuje Filip Tokar, a zaledwie 2 pkt. traci z kolei do niego tegoroczny debiutant i jeden z młodszych kierowców w stawce Michał Śmigiel.

Poznański obiekt to teren doskonale znany większości zawodnikom Kia Lotos Race. W tym sezonie odwiedzają go jednak po raz pierwszy i ostatni, bowiem dwie finałowe rundy rozegrane zostaną na czeskich torach w Moście i Brnie. Z racji znajomości "terenu" ciężko wskazywać na to, kto będzie miał tu wyraźną przewagę, aczkolwiek zarówno Mirecki (odniósł tu swoje pierwsze zwycięstwo w KLR), jak i Tokar, Konrad Wróbel czy Stanisław Kostrzak pokazywali, że potrafią tu pojechać bardzo szybko.

W nieco gorszej sytuacji z pewnością będzie debiutujący w mistrzostwach Kia Picanto Karol Lubas. To pochodzący z Krakowa kolejny 16-latek w stawce zawodników KLR, który właśnie dołącza do listy. Na swoim koncie ma na razie sukcesy odnoszone na torach kartingowych (m.in. tytuł II wicemistrza Polski serii KF-3). W Poznaniu rozpocznie swoja przygodę z wyścigami samochodowymi, za kierownicą Kia Picanto.

"To będzie czas na naukę i poznawanie samochodu", mówi przed swoim startem Lubas. "Wiem, że przede mną sporo pracy i nauki, więc będę starał się wykorzystać czas za kierownica Picanto do maksimum".

Młody adept sztuki wyścigów samochodowych nie będzie jedyną osobą jaka będzie zaliczała swój pierwszy kontakt z wyścigowym Picanto. W takiej samej sytuacji będzie jeden z dwóch VIP-ów jacy gościnnie wystartują w Poznaniu. Pierwszym z nich będzie doskonale znany i doświadczony kierowca Jacek Jurecki. Dziennikarz portalu Interia.pl już miał możliwość przetestowania w ubiegłym sezonie wyścigowego Picanto. W tym roku wraca na tor Poznań i z pewnością będzie chciał poprawić swój rezultat uzyskany za kierownicą Kii.

Debiut w Picanto zaliczy natomiast drugi gość mistrzostw - Alessandra Brena. Ta osiemnastolatka z Seriate pod Bergamo jest regularnym uczestnikiem serii Green Hybrid Cup, która także zagości podczas tego weekendu w Poznaniu. Włoszka ma na swoim koncie starty w ligach kartingowych, odnosiła sukcesy m.in. w formule Abarth, zaliczyła w tym roku rallysprint Franciacorta Circuit za kierownicą Forda Pumy A6, gdzie wywalczyła 5 miejsce. Od dwóch lat z sukcesami ściga się w serii organizowanej przez Kia Italia oraz producenta instalacji gazowych BRC, w której uczestniczą zasilane gazem samochody Kia Venga. W tym roku rozpoczęła także starty w Supertrofeo Lamborghini Gallardo. Do Poznania zawita zresztą bezpośrednio z toru Spa Francorchamps, gdzie odbyła się kolejna eliminacja tego pucharu. Utalentowana Alessandra będzie zatem drugim w tym sezonie, profesjonalnym kierowcą wyścigowym, jaki przetestuje umiejętności zawodników Kia Lotos Race. Poprzednio uczynił to Maciej Steinhof, były uczestnik pucharu Kia Lotos Cup, który wygrał jeden z wyścigów podczas rundy na austriackim torze Red Bull Ring.

Zawody Kia Lotos Race w Poznaniu rozpoczną się w najbliższa sobotę, kiedy rozegrane zostaną 3 sesje kwalifikacyjne. Wyścigi główne (2x po 12 okrążeń) wystartują w niedzielę o godzinie 12.00. Organizatorem Wyścigowych Mistrzostw Polski Kia Picanto pod egidą PZM jest Kia Motors Polska wraz z Grupą Lotos, a wsparciem służą Santander Consumer Bank i Santander Multirent oraz PZU.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.kialotosrace.pl oraz na fanpage'u Kia Lotos Race.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.