Być jak Królowa Elżbieta II

Samochody należące do znanych postaci często pojawiają się na rynku wtórnym, ale trzeba przyznać, że Daimler Królowej Brytyjskiej to nie lada gratka

Jaguar F-Type Coupe - szkice patentowe

Daimler Super V8 z wydłużonym rozstawem osi to taki luksusowy Jaguar XJ. Prezentowany egzemplarz powstał specjalnie na zamówienie dworu królewskiego w 2001 roku. Zanim firma przekazała auto, kierowcy testowi pokonali 2 500 mil, by wykluczyć ewentualne problemy techniczne. Królowa Elżbieta II używała go przez pięć lat poruszając się głównie pomiędzy zamkiem Windsor, a pałacem Buckingham - oczywiście jako pasażer. W tym czasie auto przejechało 11 000 mil. Kolejnym właścicielem, jak dotąd ostatnim, został The Jaguar Daimler Heritage Trust . Daimler ma dziś na liczniku 15 242 mile. Niski przebieg to dobra wiadomość. Oznacza, że silnik V8 4.0 Supercharged o mocy 375 KM jest z znakomitej kondycji.

Z pozoru zwyczajna limuzyna posiada wyposażenie niespotykane w samochodach nawet najbogatszych biznesmenów. Mimo zwiększonego rozstawu osi jeśli pasażer tylnej kanapy dojdzie do wniosku, że nadal ma za mało miejsca, może przesunąć przedni lewy fotel przyciskami umieszczonymi na jego oparciu. Kierowca zaś ma pod ręką specjalny panel do sterowania oświetleniem specjalnym. Na pokładzie znajduje się też instalacja systemu komunikacji - odłączona.

Samochód zostanie wystawiony na sprzedaż 31 sierpnia przez Historics at Brooklands , a wraz z nim 47 innych wspaniałych aut ( szczegóły tutaj ). Szacowana wartość auta to 25 - 30 tys. funtów (ok. 125 - 150 tys. zł).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.