Citroen DSX7 trafi do Europy

Pamiętacie koncept pierwszego SUV-a z linii DS o nazwie Wild Rubis? Była to zapowiedź przyszłego konkurenta m.in. Volkswagena Touarega. Jego sprzedaż miała się odbywać wyłącznie w Chinach. Okazuje się, że samochód - najprawdopodobniej - trafi też do Europy

Citroen DS9 - flagowy Citroen

Dziennikarze "Autocar" nie czekali na oficjalne oświadczenie Francuzów dotyczące auta i już w kwietniu podali mnóstwo szczegółowych informacji na jego  temat. Koncept był zapowiedzią produkcyjnego SUV-a o nazwie DSX7 Hybrid-4. Auto ma mierzyć 1,95 m szerokości, 1,59 wysokości i około 4,7 m długości (rozstaw osi wyniesie ponoć 2,9 m). Brytyjczycy, powołując się na anonimowe źródło, poinformowali wówczas, że auto zostało oparte o platformę, na której zbudowano model DS5.

W gamie silników ma się znaleźć nowy napęd hybrydowy, który zadebiutuje w przyszłym roku. Będzie się składać z czterocylindrowej jednostki benzynowej o pojemności 1.6 l, napędzającej przednie koła, oraz silnika elektrycznego, służącego do napędu tylnej osi. Łączna moc podobno przekroczy 250 KM.

Ile trzeba zapłacić za nowego Citroena? Oto ceny wszystkich modeli

W rozmowie z magazynem "Autocar" Thierry Metroz, szef designu linii DS, stwierdził, że jeśli samochód odniesie sukces w Chinach, to trafi również do Europy. Jest to zatem bardzo prawdopodobne, bo linia DS spotkała się w Państwie Środka z gorącym przyjęciem.

Więcej o:
Copyright © Agora SA