Mini Vision Concept - spojrzenie w przyszłość

W Monachium Mini pochwaliło się swoim najnowszym prototypem o nazwie Vision. Auto ma być zwiastunem tego, jak będą wyglądać przyszłe modele marki

Nowe Mini przyłapane bez kamuflażu

Duży, trapezoidalny grill, mocniej wyrzeźbiona pokrywa silnika i charakterystyczne reflektory z LED-owym pierścieniem świateł dziennych - w tym stylistycznym kierunku zmierza Mini. W nadwoziu prototypu uwagę zwracają również głębokie przetłoczenia w drzwiach, centralnie umieszczony wydech i duże tylne lampy. Anders Warming, szef stylistów Mini, zdradził przy okazji premiery, że projektanci postawili duży nacisk na aerodynamiczny aspekt nadwozia. Stąd między innymi dodatkowe wloty (i wyloty) powietrza w okolicy przednich kół, pokaźnych rozmiarów lotka nad tylną szybą i specjalnie pod tym kątem zaprojektowane obręcze kół.

Prototyp Vision wyposażony jest również w rozwiązania, które mają uprzyjemnić jazdę kierowcy i pasażerom. Driving Experience Control pozwala za przyciśnięciem guzika zmienić kolor podświetlenia wnętrza, na pasujący do nastroju osób w nim podróżujących. Disco Floor z kolei to system dynamicznego podświetlenia podłogi. Nie potrafimy Wam tego lepiej wytłumaczyć, ale wystarczy jeden rzut oka na to zdjęcie .

Trzecia generacja Mini zadebiutuje podczas wrześniowego salonu samochodowego we Frankfurcie i wszystko wskazuje na to, że przynajmniej część stylistycznych nowinek pokazanych w prototypie trafi do wersji produkcyjnej (patrz ramka).

Ile kosztują używane "Miniaki"? Sprawdź!

 
Więcej o: