SUV Bentleya w 2016 r.

Bentley - w obecności Davida Camerona i Martina Winterkorna - oficjalnie potwierdził, że będzie produkował własnego SUV-a. Produkcja ruszy w 2016 roku

TOP 10 | Super SUV -y

Kiedy w marcu 2012 roku Bentley pokazał na swoim stoisku prototyp EXP 9 F wszyscy (jak się zdawało) mieli nadzieję, że to jednak żart. Żaden model koncepcyjny Bentleya nie zebrał tylu negatywnych opinii już na samym starcie. Bentley jednak twierdzi, że odzew ze strony klientów był bardzo pozytywny, co skłoniło firmę do rozpoczęcia prac nad nowym modelem.

Jaki będzie pierwszy SUV w historii Bentleya? Bazą będzie platforma na której powstanie druga generacja Audi Q7. Obydwa samochody będą miały wiele wspólnych części, głównie mechanicznych. Ale SUV Bentleya nie będzie tylko przypudrowanym Q7. Brytyjczycy zainwestują 800 mln funtów w rozwój swojego modelu.

Bentley zatrudnia obecnie ok. 4 tys. pracowników. Rozwój nowego SUV-a będzie oznaczał dodatkowy tysiąc miejsc pracy w Wielkiej Brytanii. To jasny sygnał, że SUV Bentleya nie będzie produkowany na Słowacji wraz z Q7, ale w ojczystej Anglii.

Volkswagen Group wierzy, że Wielka Brytania to konkurencyjny rynek dla produkcji samochodów. Fani Bentleya z całego świata nie mogą doczekać się pierwszego SUV-a tej marki. Razem stworzymy zatem kolejnego prawdziwego Bentleya - mocnego, luksusowego i pożądanego - powiedział Dr Martin Winterkorn, prezes zarządu Volkswagen Group
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.