Salon Frankfurt 2013 | Seat Leon ST oficjalnie

Na początku przyszłego roku do polskich salonów trafi Seat Leon ST. Hiszpanie opublikowali właśnie oficjalną galerię zdjęć auta

Rewolucja w polskim Seacie

Pierwsze nieoficjalne zdjęcia Leona ST pojawiły się w sieci dwa dni temu, o czym Was informowaliśmy. Na oficjalną galerię nie trzeba było długo czekać. Można być wręcz pewnym, że w najbliższym czasie Seat uraczy nas znacznie większą porcją fotografii. Co wiemy o nowym Leonie kombi?

Seat poszedł w ślady Volkswagena. Zabrakło stylistycznych fajerwerków. Leon kombi niewiele różni się od hatchbacka. Oczywiście nie licząc bagażnika, który urósł do 587 l. Sporo, choć w porównaniu z bliźniaczymi Golfem Variant i Octavią Combi "hiszpański" kompakt wypada najsłabiej (odpowiednio - 605 i 610 l).

Pod maskę powędrują znane silniki benzynowe TSI o pojemnościach 1.2 i 1.8 l. Wśród diesli nie zabraknie 1.6- i 2-litrowych TDI. Na liście wyposażenia dodatkowego droższych wersji znajdzie się odmiana z napędem 4x4. Oficjalna premiera auta odbędzie się na salonie samochodowym we Frankfurcie.

Leon dużo tańszy od Golfa? Tylko pozornie. Oto jego szczegółowy cennik

To jednak nie koniec nowości związanych z Leonem. Seat zapowiedział, że jeszcze w tym roku pokaże światu gorącą Cuprę, czyli hiszpańskiego Golfa GTI.

Więcej o: