BMW i3 od 140 900 zł

BMW i3 w polskich salonach (a raczej salonie) będzie dostępne od listopada. Za najtańszą wersję auta trzeba będzie zapłacić nieco ponad 140 tys. zł
Ian Robertson, członek zarządu BMW Group odpowiedzialny za sprzedaż i marketing, powiedział w Monachium: - BMW i3 zwiastuje początek nowej ery dla indywidualnej mobilności, a także dla BMW Group. BMW i3, jak na prawdziwe BMW przystało, budzi emocje, oferuje najwyższą jakość oraz gwarantuje radość z jazdy. Ten wyznaczający standardy pojazd w połączeniu z atrakcyjną ceną stanowić będzie dla naszych klientów interesującą ofertę mobilności elektrycznej.

Tak wygląda zupełnie nowe BMW X5

Czy klienci podzielą ten entuzjazm? To się okaże. Wiadomo, że chcąc stać się posiadaczem i3, trzeba będzie wybrać się do Warszawy. To tu znajduje się jedyny salon bawarskiej marki (Inchcape Motor Warszawa), który będzie przyjmować zamówienia na auto oraz usługi z nim związane.

Na jednym ładowaniu BMW i3 przejedzie maksymalnie 150 km. To niewiele, ale Niemcy chcą wspierać swoich klientów czterema rozwiązaniami, które nazywają "pakietem usług premium, bazującym na czterech filarach": 1) Ładowanie w domu: Ścienna stacja ładowania Wallbox to pierwsze i jedyne rozwiązanie w dziedzinie ładowania domowego oferowane przez BMW. Stację zaprojektowano specjalnie po to, by ułatwić domowe ładowanie i zwiększyć jego wydajność. Instalacja modułu będzie dokonywana w domu klienta. 2) Ładowanie w miejscach publicznych: BMW Group będzie współpracować z operatorami publicznych stacji ładowania we wszystkich krajach, w których będą wprowadzone modele BMW i. 3) Rozwiązania elastycznej mobilności: Jak stwierdzają Niemcy: "BMW Group stworzy całkowicie nowy mobilny styl życia oparty na usługach dodatkowych". O co dokładnie chodzi? Przykładowo, klienci będą mieli możliwość wypożyczenia samochodu z silnikiem spalinowym, gdy będą chcieli pokonać duże odległości. 4) Assistance: Klienci będą mogli korzystać z usług takich jak aplikacje ConnectedDrive czy przyszłych usług drogowych (np. mobilne urządzenia do ładowania).

Tanio nie jest. Za nowe BMW trzeba zapłacić...

Zdjęcia przedstawiają koncepcyjną odmianę i3. Na oficjalne fotografie produkcyjnej odmiany modelu trzeba jeszcze poczekać. Premiera auta odbędzie się 29 lipca.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.